Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
13.Tasarım Yarışması 1. : Codseus
#1
13.Tasarım Yarışması için yapılan oylama sonrasında 22 oy alan iki üyemizde oylamayı manipüle ettikleri için yarışma birincisi mütevazi oy sayısıyla(3) Codseus olmuştur.Kendisini tebrik ediyor ve ödülünü takdim ediyoruz..
@[USER=18635]Codseus[/USER] Yarışma ödülü olan eğitim seti için SİNANSOYLU ile özelden iletişime geçiniz.
Cevapla
#2
Değerli arkadaşlar..
13.Tasarım yarışmamız bir odanın tasarımıydı ve sizlerden güzel çalışmalar geldiğine şahit olduk.
Gönül isterdi ki 1. ve 2. olan arkadaşlarımız sahte oy kullanmasaydı da bizde onları halk oylaması ile birinci seçebilseydik. Oysa bir arkaşımızın hileli oy kullanımı, sonra öteki arkadaşımızın da ''ya benim çalışmam daha güzel, bu işte bir hile var. O zaman bende sahte üyelik alıp kendime oy atayım'' tarzında düşünmesinden dolayı ilk 2 arkadaşımızda elenmiştir. Bu konu Cgstudyo adminleri tarafından detaylı bir şekilde konuşulmuş, herşeyden önce dürüst olmanın önemi vurgulanarak, ilk iki katılımcı da yarışmadan diskalifiye edilmiştir.
Her şeyden önce şunu bilmelisiniz. Bizler, siteye kimin ne zaman, hangi Ip lerle kaydolduğunu, nereye oy attığını görebiliyoruz. Yani böyle şeyler yapmak sadece kendini kandırmaktır. BU arkadaşlar da ''yok ben hile yapmadım'' derlerse onların da hilelerini ekran görüntüsü olarak paylaşabiliriz. Ama böyle bir şeye tenezzül edeceklerini zannetmiyorum.

Dürüst olun, kendi çalışmanıza güveniyorsanız bırakın hile yapan yapsın.. Sonrasında biz onu eler, sizi yine birinci ilan ederiz.!
Dürüst olun, ahlaklı olun, en son da da iyi bir sanatçı olun.

Herkese Saygılar, iyi çalışmalar...

Bu arada mütevazı katılımı ve azminden dolayı kazanan arkadaşımızı da kutluyorum.
Cevapla
#3
[INDENT][INDENT]Tebrikler :DClap
Arkadaşlar yarışma bu yapmayin böyle şeyler :)
[/INDENT][/INDENT]
Cevapla
#4
Hayat bazen sen den daha iyi olanların hatalarıyla seni 3. iken birinci yapar.

Tebrikler Codseus Dodgy
The world is a dangerous place to live; not because of the people who are evil, but because of the people who don't do anything about it.
Albert Einstein.
Cevapla
#5
Kazanan arkadaşı tebrik ederim nice başarılara.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#6
Manipülasyonsuz başarısından ötürü Codseus arkadaşımızı kutluyor, tebrik ediyor, nice başarılar diliyorum..
Profil adım SELANT007 olarak değişmiştir.
Bu profile öm göndermeyiniz. Pasiftir.
Cevapla
#7
Tebrikler AlkissAlkissAlkiss
Cevapla
#8
Herkese merhaba

Öncelikle yarışmada birinci olan arkadaşımız Codseus u canı gönülden tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Sonra gelelim bizim meselemize.Yarışma aşamasını takip eden arkadaşlar bilirler benim birden fazla render alıp bunları kolaj halinde tek parça resim olarak eklememe karşı çıkan arkadaşlar olmuştu.Konunun ilk yazısında 3 adet çalışma yazdığını 3 render yazmadığını ve buna güvenerek butür bir şey yaptığımı söylemiştim.Daha sonra yarışma oylaması başlayınca yine bir kaç arkadaş bunu dile getirmişti.Bunun üzerine face üzerinden İbrahim hocama arkadaşlara forum üzerinden gerginlik çıkmaması açısından cevap vermediğimi ve sıkıntı olacaksa yarışmadan kendi rızam ile çekilebileceğimi söylemiştim.Oda sağolsun herhangi bir sıkıntının olmadığını kurallara aykırı bir durumun olmadığı ve yarışmadan bu saatten sonra çekilemeyeceğimi söylemişti.Çalışmalarıma güvendiğim için eğer kazanırsam yine tatsızlık çıkmasın diye başı çeken arkadaşa hediyeyi gerekirse kendimin kargolayabileceğimi yine İbrahim hocamla paylaşmıştım.Amacım hediye kazanmak değil boş vaktimi değerlendirerek oluşturduğum projelerimi sunmaktı zaten.

Velhasıl oylama bir türlü bitemedi sürekli berabere kalmalar ve site adminlerinin karar aşaması geldi çattı.1. arkadaşımız açıklandı ve şahsımın da bu oylamada manipülasyon yaptığı söylendi.Hemen face üzerinden İbrahim hocama yazdım oda bana durumu açıkladı ve aynı ip üzerinden başka hesapların girişinin olduğunu ve bana oy attıklarını söyledi duruma inanamadığımı araştıracağımı ve şüphelerim olduğunu kendisine söyledim oda şüpheleriniz doğruysa bunu açıklamalısınız dediği için bu konuda açıklama yapmayı uygun gördüm.Sinan hocamızın benim hakkımda ''ya benim çalışmam daha güzel, bu işte bir hile var. O zaman bende sahte üyelik alıp kendime oy atayım'' şeklindeki değerlendirmesini gördüğümde başımdan aşağı kaynar sular döküldü.Hakkımda şüphelerin doğru olup olmadığını bana kimse sormadı halbuki benden özel mesaj yoluyla yada mail atarak savunmam istenebilirdi.

Buradan sonra yazacaklarıma eminim çoğunuz inanmayacaksınız.Ama birkaç kişininde benim perspektifimden bakmasını sağlayabilirsem ne mutlu bana.Oylamanın yapıldığı gün bir kutlama amacıyla kalabalık bir arkadaş grubumu evimde ağırladım.Oylamanın yapıldığı gün benim ip adresimden birden fazla hesaba girildiği doğrudur.Bende bunu bugün öğrendim oylamanın yapıldığı gün benim iradem dışında benim çalışmamın daha iyi olduğunu düşünen arkadaşlarım benden habersiz hesap açıp oy atmışlar.Bunu iki arkadaşımdan öğrenebildim oy atanlar belki 2 dir belki 22 bunu bende bilmiyorum.Benim iyiliğimi düşünen arkadaşlarım yaptıkları hareketle beni nasıl bir çıkmaza sokabileceklerini tahmin edememişler malesef.İyilikmi kötülükmü bende bilemedim.Velhasıl dün gece sabah olmadı sıkıntıdan uyuyamadım.Hayatı boyunca onuru ve gururu için yaşıyan bir insan olduğumu düşündüğüm için bu olayı kendi içimde kaldıramadım.

Ben bu forumdan çok şey öğrendim çok aktif bir üye değildim ama aklıma takılan her şeyin buradan cevabını daha önce açılan konulardan aldım çok faydalandım.Sinan hocamızın hazırladığı ücretli eğitim setini hala kullanıyorum faydalanıyorum. Ve bugün uzun uzun düşünüp bir karar aldım bunları size anlatıp herkes den özür dileyip hesabımı kapatmaya karar verdim.

Arkadaşlarımın böyle bir şey yapacaklarını ön göremedim için,

Öncelikle gecikmeden dolayı yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımızdan,

Sonra tüm yöneticilerden,

Ve tüm CG STUDYO aliesinden verdiğim rahatsızlıkdan dolayı şahsım adına ÖZÜR DİLERİM.

Bu hesap bu mesajımdan sonra bir daha açılmamak üzere kapatılacaktır.Sevgili sinan hocama özelden bir mesaj atıp son bir ricada bulunacağım kırmayacağını umut ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle herkese başarılar…
Cevapla
#9
Kerem Bey Merhabalar,
Konuştuğum herkesi hatırlayamıyorum açıkçası ama sizinle emailleriniz, gerekse bu sitedeki durumunuzdan dolayı adınızı bilecek ve nasıl bir insan olduğunuzu az çok sezecek kadar iyi tanıdığımı düşünüyorum. bence iyi niyetli bir insansınız ama gelin görün ki olaylara bir de bizim açımızdan bakmalısınız.
Şimdi bu sıralar bir Amerikan dizisi izliyorum ''Mentalist'' diye... Orada bir adam var ve insanların hareketlerinden, ufacık mimiklerinden olayı çözebiliyor ve mutlaka katili bulabiliyor. Ama buradaki olayı çözebilmek için öyle çok süper içgüdülere sahip olmak gerekmez. ;)
Şimdi diyorsunuz ki: Arkadaşlarım bizim eve gelince hesap açıp bana oy atmışlar. Ama benimde sonradan haberim oldu. Şİmdi ben bunun oluşma ihtimalini söyleyeyim. Arkadaş grubunu toplandı. Tamam güzel. Sonra bu arkadaş grubu internette gezerken birisi cgstudyo.com da sizin yarıştığınızı buldu bir ihtimal... Yani binlerce site içinde bizimkini buldu. Bunun oranı ne? Hadi 1/10000 olsun. Sonra bu kişi baktı yarışmada siz geride gidiyorsunuz. Bütün arkdaşlarınıza seslendi ve dediki, ''Arkadaşlar Keremin çalışması daha iyi, hadi ona hesap açıp oy atalım dedi. '' Sonra sıra ile Ip kayıdından bakıldığında 5-8 er dakika ara ile hesap açtılar ve sonra bilgisayar başına öteki geçti. Sonra o kalktı öteki geçti.. Bu şekilde oylar arttı. Bu arada, arkadaşlarınız sıraya girmiş 5 er dakika ara ile hesap açarken sizin hiç haberiniz olmadı ve bugün öğrendiniz ki hesap açmışlar.. Evde bu kadar olay oluyor, siz bugün öğreniyorsunuz..
Ben gerçekten kimseyi kırmayı istemeyen biriyim. Yani bir adamı benimle küs olabilmesi için, ciddi ciddi buna çaba göstermesi lazım.. Sizinle de böyle ayrılmak istemeyiz. Ama Allah aşkına!!.. Bu kadar olay oluyor evinizde siz haberdar değilsiniz.. Valla bu kadar şey milyonda bir bile olmaz. Onun için rica ederim bu konuyu kapatalım. Birbirimizin zekasına hakaret etmeyelim. Bu olay uzamasın diye Ip tabanlı kayıt görüntüsünü mesajımın içine eklemiyorum.
Son olarak; sizin gitmenizi istemeyiz. Giderseniz bize bir şey olurmu? AÇıkçası olmaz? Ama bir insan kendi yaptığı şeylerden dolayı bize kırılarak gitmesini de istemeyiz.
Son sözü, sizden büyük olarak ve bana saygı gösterdiğinizi düşünerek ben söyleyeyim: İnsan kaybetmek kolaydır ama kazanmak zordur. Ve sizi de silmiyoruz. Sizden de bir daha böyle durumlarla karşılaşmamak adına Windows'a bir Parola koymanızı istiyoruz. İyi çalışmalar.. Sevgiler.. Rolleyes
Cevapla
#10
Ben bunu pek hakettiğimi sanmıyorum :D yeni gördüm bunuda :D ödül kazansam haberim olmuyor :rolleyes: Neyse teşekkür ederim arkadaşlar ama benim içim rahat etmedi şu oylamayı sabote eden kimlerse çok ayıp ettiler.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  14.Tasarım Yarışması 1. : ozan burak güzey İbrahim Baş 3 905 02-05-2016, Saat: 14:18
Son Yorum: İnan Arslan
  12.Tasarım Yarışması Kazananı : SADIK ALÇIK İbrahim Baş 26 2,282 03-04-2015, Saat: 10:21
Son Yorum: SADIK ALÇIK
  11.TASARIM YARIŞMASI 1. : Shaban Interactive İbrahim Baş 13 1,882 08-01-2014, Saat: 12:23
Son Yorum: ORHAN ALKAN
  10.TASARIM YARIŞMASI 1.Sİ : oguzk06 SİNANSOYLU 14 2,394 25-02-2013, Saat: 01:00
Son Yorum: oguzk06
  9.TASARIM YARIŞMASI 1.Sİ: SİNAN SOYLU SİNANSOYLU 19 2,705 12-01-2013, Saat: 04:24
Son Yorum: pusu-laci

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.