Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3D Akademi Kursları Cinema 4D Eğitimi Hakkında
#1
Öncelikle belirteyim ki, yazı içerisinde kimseye hakaret, karalama iftira yoktur. İfade ettiklerimin yasal muhatabı bizzat benim. Aşağıda ifade ettiklerime 3D Akademi tarafından itiraz edilirse şayet delilleriyle her bir iddiamı ıspatlayacak durumda hazırlığımı yaptım.

Dileyenler bana 05344243898 fasuto53@gmail.com bilgileriyle ulaşabilirler.

Bu bilgiyi paylaşma amacım, Cinema4D ile ilgili eğitim kaynaklarının 3ds Max gibi geniş olmamasıyla kişilerin özel kursları tercih etme ihtimalinin çok daha yüksek olmasıdır ki, Cinema 4D için çok fazla kurs imkanı bulmanız mümkün değil. Bu nedenle C4D hakkında baş vurabileceğiniz bir kurs olduğu için paylaşmayı önemli buluyorum.


KURSA KARAR VERME AŞAMAMIZ
Arkadaşlar yıllardır 3D programlarının içindeyim ve hemen hemen piyasada yaygın olan programların her biriyle iş yapmışlığım var, bu konu da da özel eğitim verdiğim arkadaşlarım olmuştur. Nişanlım iç mimar ve 3D Akademi`nin Cinema 4D kursuna gitmek istedi, kursu bana sordu ve bende adını çok önceden beri duyduğum bir yer, herhalde işini görür dedim. Birlikte 3DAkademi`ye gittik. Eğitimi verecek olan Genel Koordinatör kartvizitli beyle konuştuk. Bana özetle yıllardır bu işin içinde olduğunu söyledi (Tıpkı benim gibi=)) ancak bilmek başka öğretmek başka gibi iddialı sözler etti ki bence de bir eğitmen bunları söyleyebilmeli. Bunları duyunca rahatladım biraz. Söylediğinin yarısı kadarını yerine getirse yeterlidir diye düşündüm =) Bizde özel eğitim alınabileceğine karar verdik. Eğitim süresince Cinema 4D hakkında her şeyi öğreteceğini ifade etti yetkili, istersek ek ders almak mümkün olacak vs...

FİYAT VE ÖDEME ŞEKLİ
3000 TL fiyat nakit ödersek 2500 olabileceğini söyledi. Biz 1000 TL peşin kalanı aynı ay içerisinde 1000 ve 500 TL olarak iki senet yaptık.

İLK DERS VE HAYAL KIRIKLIĞI
Ardından kursa başlandı. İlk derste bir girizgah yapılır ve neyi nasıl öğreteceğine, program hakkında genel bir alt yapı bilgisine değinilir normalde. Ardından da ilk iş arayüz panellerini tanımak, hangi panel hangi tür araçları barındırır gibi temel bilgiler vermek olur ve sonra da oryantasyon araçlarının kullanımı (pan, rotate, zoom) gösterilir, gösterilir ki öğrenci aklındakini yapacakken prgramla cebelleşmesin ve programı yönettiği öz güvenini kazansın. Tabi bunları ben diyorum :) Adamın yaptığı iş şu oldu bir box çizip onu koltuğa çevirmek. Sanmayın ki bunun üzerinden de panelleri oryantasyonu anlattı :) Dümdüz modelledi geçti...

KABA ÜSLUP
Eğitmen yanımdayken biraz senli benli konuşsa da seviyeyi düşürmüyordu. Tam emin değilim 2. ya da 3. derste, oryantasyon işlemlerini yaparken tuşları karıştırdığı için biraz üfleyip püfleyince öğrenci, Eğitmen şöyle dedi; "kendinde bir gerilik var gibi düşünme (Geri zekalılık) zamanla alışırsın" şeklinde bir ifade kullandı ve motivasyon dibe vurdu. Sorduğu bir iki soru üzerine lafı eveledi geveledi uzattı durdu tarif üzerinden anlattı, öğrenci hadi yaparak göster deyince beceremedi, sinirlendi ve "bu programda bu yapılmaz" dedi (işlem bir çok programda Shell, Thickness gibi isimlerle bilinir). Bunun dışında kursun gidişatıyla ilgili öğrencinin işleyiş düzeni konusundaki isteğine Eğitmenin cevabı; "beğenmediysen iptal edelim kursu" şeklinde cevap verdi. Katılım formu doldurduğumuzda kendilerinden bir müfredat şeklinde ders başlıklarını liste olarak istediğimde biraz sinirlenip; "bu özel bir kurs sınıfta kursu değil" diyerek kestirip atmıştı.

""BU PROGRAMDA BU YAPILMAZMIŞ, BEĞENMEDİYSEN SÖZLEŞMEYİ İPTAL EDELİM!""
Sözleşme iptali durumunda alınan ders saati + toplam bedelin %20 kadarı (500 TL) yani 1250 TL ödemiş olmalıyız. Ancak sözleşme maddelerini bana göndermelerini ve ben okuduktan sonra imzalayacağımızı söylemiştik sanırım bunu unutmuş olmalılar ki bunun rahatlığıyla baya baya atarlı konuştu eğitmen "beğenmediysen bırak" gibi...

KURSU İPTAL, SENETLERİN VE İÇERİDE KALAN PARANIN İADESİ (tabi ki iade edilmedi, senetleri alabildiğimize duacıyız)
Y.Y. isimli koordinatör kişisini aradım ve kursla ilgili şikayetlerimi ilettim lafımı kesip bağırmaya başladı. Gelin hemen iptal edelimle sözünü bitirdi... Tamam dedim senetleri geri verin kalan ders saatini hesaplayalım borçlu ya da alacaklı ödeşelim dedim ve öyle kapattık. 3D Akademi`ye gittik ve senetlerden önce tahsilat makbuzunu istedi bizden biz de verdik, sonra senetleri iade etti. Kalan bakiyede biz bir ders 250 TL alacaklıydık ödenen paraya göre bunu talep ettik. Yetkili; "Öyle bir şey yok siz gelmeniz gereken 3 derse zaten gelmediniz ve o dersler boş geçti"... (bu durumda kendileri alacaklı olmuş oluyor bu da 750 TL artı paraya denk geliyor) bu mantıkla en azından kendini sağlama alıp 500 TL olan seneti bize vermeyerek zaten alacaklı olduğu 3 dersi almış olurdu (1000 TL den kalan 250 ile birlikte). Ders özel ders olduğu için saati ve günü önceden telefonda kesinleştirilip kursa gidiliyordu. Henüz netleştirmedikleri günleri öğrenci gitmediği için dersi almış sayarak 750 TL borçlu çıkarmış oldu bizi.

""İKİ ÇOCUĞUM ÜZERİNDE YEMİN EDERİM, İKİNDİYİ YENİ KILDIM ABDESTLİYİM...""
Biz yok dedikçe eğitmen yemin billah etti 250 TL`yi vermemek için. Sonra nişanlım hatırladı ki söylediği günlerden birini mesajlaşarak iptal etmişlerdi ve mesajı çıkarıp okuttu tamam. Eğitmen hemen; "tamam onu yoksayalım" dedi (halbuki yeminler etti) ancak bu kez de ben indirim yapmıştım normalde 3000 TL olacaktı kurs ve ders saatini bunun üstünden hesaplayıp açığı kapatmaya kalktı, nihayetinde bize en fazla 100 lira iade edeceğini söyledi.

""O HALDE GİDİN MAHKEMEYE VERİN!""
İade istediğimizde ve benle telefonda iptal işini konuşurken benim derdim para değil diyen eğitmen son teklifini de kabul etmeyince ben size 100 lira iade ederim en fazla isterseniz mahkemeye verin deyip tansiyonu yükseltti. Bizim de derdimiz para değil keriz yerine konulmaktı. 100 Lirayı kendilerinde bırakıp 3D Akademiden ayrıldık.

Durum böyleyken eğer 3D Akademiyle ilgili bir yetkili bu yazıyı görüp canı sıkılırsa, 250 TL`nin derdinde değiliz, sizde kalabilir, ama yaptığınız kabalıklar için en azından arayıp bir özür dileyin. Maksadım şahısları ya da kurumları karalamak değil, olanı biteni anlatmak. Yalan söylediğimi iddia edecek olan yetkililer varsa kendilerine yine buradan bu durumları ispat etme imkanım var. Maalesef böyle durumlarla sık karşılaştığımız için delilimiz olsun diye tedbirimi zaten önceden aldım.
Cevapla
#2
öncelikle geçmis olsun,ben izmirde yaşıyorum yazdığınız gibi C4D kursu ile ilgili burdada büyük sıkıntı var....kurs veren yer yok...özel ders birkaç kişi buldum fiyatlar sizin yazınızda belirttiğiniz kat kat üstünde maalesef...C4D için modelleme ve render konusunda kendimi orta seviyenin biraz üstünde görüyorum ben sadece XPresso ile ilgili kurs almak istemiştim,izmirde bu konuda araştırma yapmıştım kimler kurs veriyor diye,izmirde c4d eğitim eksikliğinin bu şekilde farkına varmıştım.tekrar geçmiş olsun.bilgilendirme için de teşekkürler, iyi haftalar dilerim.
Cevapla
#3
[COLOR=rgb(191, 191, 191)]Eğer yazdıklarınız doğru ise gerçekten de çok büyük terbiyesizlik yapılmış ve hak yenilmiş.[/COLOR]
Cevapla
#4
Bu tarz deneyimleri paylaşmak çok önemli insanlar hayal gücünü gerçeğe çevirmek için bu programları öğrenmek için hayallerine yatırım yapar iken hayal kırıklığına uğrayıp bu mecradan da soğumamalıdır. Bende çok kurs bakındım ama kendim setlerle öğrenme kararı verdim bu iş hem daha uygun hemde durdur izle. Hem de online setlerle eğitim veren hocalarımız bir sınıftaki insan sayısına değil yüzlere binlere bu işi öğreten kişiler.
Amd Fx 8300 + Asus M5A78M-LX3 + 16 GB Team Dark Series 1866 Mhz DDR3 + MSI GTX960 Gaming 4GB + 1TB WD Blue Cavier + XIGMATEK X-CALIBRE 600W
Cevapla
#5
YARARMAN, post: 113889, member: 31574 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:[COLOR=rgb(191, 191, 191)]Eğer yazdıklarınız doğru ise gerçekten de çok büyük terbiyesizlik yapılmış ve hak yenilmiş.[/COLOR]

Elbetteki de yazdıklarım doğru, öyle olmasa burada bunu yazıp kendimi hukuki bir çıkmaza neden sokayım. Aynı yazıyı bir çok yerde de paylaştım. Bununla ilgili mahkemelik olmaktan yana zerre endişem yok. Çamur atmıyorum ve yaşananların da delilleri var. Rahatsız olan ilgili kişiler hukuki yollara başvurabilir.

Bu paylaşımı ben değerli buluyorum çünkü şu yazdıklarımın tek satırını ben bu firma hakkında okusaydım internette nişanlımın burada kursa başlamasına engel olurdum. En azından bundan sonrası için başkaları aynı sorunu 3D Akademi ile ilgili yaşamazlar. Oradaki eğitmenin C4D hiç bilmediğini diyemem ama yeteri kadar bilmediğini gerekli konulara dahi hakim olmadığını, daha da önemlisi eğitmenliğin gereklerini yerine getirecek vasıflarda olmadığını söylemekte tereddüt etmem. Başka konularda 3D Akademi iyidir kötüdür bunu tartışmıyorum ancak kendi çatısı altında böyle bir şeye müsaade edebiliyorlarsa şahsen ben oraya güvenip hangi kursu olursa olsun gitmem gidecek olana da asla tavsiye edemem.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CİNEMA 4D WHATSAPP GRUBU pusu-laci 7 1,199 16-07-2017, Saat: 08:19
Son Yorum: mehmetkalaman
  Cinema 4d OctaneRender Plugin glawchi 0 601 28-11-2016, Saat: 11:41
Son Yorum: glawchi
  cinema 4d r17 versiyon için hangi vray sürümünü... yunusemredayi 4 1,070 11-08-2016, Saat: 16:16
Son Yorum: İbrahim Baş
  Cinema 4d grow grass sorunu dont_cry_aLone_20 2 562 10-08-2016, Saat: 19:02
Son Yorum: dont_cry_aLone_20
  Cinema 4D çim sorunu glaw 4 1,226 25-07-2016, Saat: 17:29
Son Yorum: dont_cry_aLone_20

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.