Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adobe Creative Cloud
#1


Creative Cloud Nedir ?Adobe Creative Cloud bir üyelik sistemidir. Bu üyelik sistemi sayesinde Adobe destekli bir çok programa sahip olacaksınız. Kısaca masa üstü yayıncılık, grafik tasarım, iphone ve ipad uygulamaları, video uygulamaları ve HTML5 gibi konularla ilgili Adobe araçları her zaman elinizin altında olacak. Creative Cloud içerisinde bulunan bu programları ister Türkçe isterseniz İngilizce, ister Windows isterseniz de Mac işletim sisteminde kullanabilirsiniz.Creative Cloud sayesinde isterseniz bulut ortamında dosyalarınızı depolayabilir, cihazlarınızla senkronize edebilir ve ya paylaşımda bulunabilirsiniz. Depolamak istediğiniz dosyayı sürükleyip sayfa üzerine bıraktığınızda Creative Cloud sayfasında dosyanız depolanacaktır.Eğer bir Photoshop veya Indesgin dosyasını depolarsanız onun katmanlarını da kontrol edebilir, Indesign tasarımlarınızın içerisinde sadece tarayıcınızı kullanarak gezinebilir, isterseniz bu dosyaları başkaları ile paylaşıp yorumlarını alabilir ya da indirmesini sağlayabilirsiniz.Creative Cloud’la 100 GB’a kadar depolama alanına sahip olacaksınız. Bu alana tablet bilgisayarınızdaki Photoshop Touch uygulaması ya da masa üstü bilgisayarınızdaki bir klasör ile senkronize edip ulaşabilirsiniz.

Dreamweaver, Muse gibi poğramlarla tasarladığınız 5 adet web sitesini Creative cloud içerisinde bulunan BusinessCatalyst’i kullanarak yayınlayabilirsiniz.

Bir Indesign dosyasına kolayca interaktivite ve multimedya ögeleri ekleyerek bunu bir ipad uygulamasına dönüştürebilirsiniz.

Creative Cloud sayesinde tüm Adobe programlarının güncel sürümlerini edinebilir anında bu özelliklere sahip olabilirsiniz.

Peki Creative Cloud Altında Bulunan Programlar Hangileri ?Adobe Illustrator® CS6                        Adobe Muse™

Adobe InDesign® CS6                        Adobe Photoshop Lightroom® 4

Adobe Digital Publishing Suite            Adobe Dreamweaver® CS6

Adobe Acrobat® XI Pro                        Adobe Flash® Professional CS6

Adobe Flash Builder                            Adobe Edge Tools & Services

Adobe Fireworks® CS6                      Adobe Oyun Geliştirici Araçları

Adobe Premiere® Pro CS6                Adobe After Effects® CS6

Adobe Audition® CS6                          Adobe SpeedGrade™ CS6

Adobe Prelude™ CS6                        Adobe Encore® CS6

Adobe Story Plus                                Adobe Bridge CS6

Adobe Media Encoder CS6                Adobe Photoshop Touch‡

Adobe Ideas                                        ve daha fazlası......

Creative Cloud ile Paylaşın ...Adobe Creative Cloud bulut uygulamasına yüklediğiniz Photoshop Indesing dosyalarınızın katmanları üzerinde oynama yapabilir ve tarayıcınız sayesinde sayfalar arası geçiş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dosyalarınızı paylaşabilir, yorum alabilir ve isterseniz indirme olanağı sunabilirsiniz.Adobe Muse İle Kod Yazmadan Web Sitesi Oluşturun...

Adobe Muse kod yazmadan masa üstü - diz üstü, tablet ve mobil cihazlar için kod yazmadan, HTML web sitesi oluşturmanızı sağlar. Adobe Muse içerisinde bulunan araçlar ve yüzlerce özellik sayesinde tasarımlarınızı web standartları çerçevesinde kolayca hazırlayabilirsiniz. Program içerisinde bulunan yazı fontlarını sitenizde kullanabilirsiniz. Adobe Muse programını detaylı incelemek için http://www.adobe.com/products/muse.html adresinden göz atabilirsiniz.

Adobe Creative Cloud Yayınla Özelliği...Web Sitesi Yayınla...

Muse veya Dreamweaver yazılımlarıyla bir web sitesi oluşturduğunuzda, bir barındırma çözümü olan Adobe Business Catalyst hizmetimini kullanarak sitenizi barındırabilirsiniz. Adobe Creative Cloud üyeliğiniz kapsamında, beş adede kadar Business Catalyst webBasics sitesini barındırma hizmeti de sunulmaktadır.Web Sitesine Gerçek Fontlar Ekle...


Gereken fontları, tarayıcı uyumluluğu ya da lisans ayrıntıları hakkında kaygılanmadan Adobe Typekit koleksiyonundan seçin. Creative Cloud üyeliğiyle Typekit’in Portföy düzeyine de erişebilirsiniz.


Ipad’de Yayınla...


Adobe Digital Publishing Suite proğramını kullanarak iPad için kod yazmadan portföyler, broşürler ve etkileyici içerikler sunabilirsiniz. Ayrıca, Creative Cloud üyeleri Apple App Store’a istedikleri kadar iPad uygulaması gönderebilirler. (Creative Cloud üyeliği kapsamında Apple Developer Program için yıllık ücret bulunmamaktadır. Mac OS’de DPS App Builder’ın kullanılması gereklidir.)


Mobil Uygulamalar Yayınla...

Web programlama dilleri olan HTML, CSS, JavaScript kullanarak yayınlayacağınız mobil uygulamaları, Adobe Phone Gap hizmetinden yararlanarak bulut sisteminde çeşitli platformlara göre derleyebilirsiniz. Adobe Creative Cloud üyeliğiniz kapsamında, 25’e kadar özel uygulama ve sınırsız sayıda genel uygulama bulunmaktadır.


Adobe Creative Cloud Teknik özellikleri ve sistem gereksinimlerine http://www.adobe.com/tr/products/creativecloud/tech-specs.html adresinden ulaşabilirsiniz.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.