Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autodesk Ürünlerinde Kalıcı Lisans için son gün 31 ocak???
#11
hell_kyo_, post: 114659, member: 13067 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Aleyhimize bir durum her yıl aidat gibi ödeme yapmak zorunda kalırız
http://www.autodesk.com.tr/campaigns/glo...-perpetual hangi açıdan baktığınıza göre değişmekle birlikte aleyhte bir durum gibi algılamamak gerekir.
Cevapla
#12
İbrahim Baş, post: 114665, member: 870 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Birden topluca o parayı vermek yerine aylık cüz-i bir ücret vermek işine gelebilir ama genele vurursak pahalıya geleceği aşikar...İnsanlara lisans almanın çok ulaşılmadık bir şey olmadığını göstermekte olabilir bir amaçları.

Bu arada @[USER=31780]bturkmen[/USER] hoşgeldiniz forumumuza katılalı 1 haftadan fazla olmuş,nispetende aktifsiniz ve ben size denk gelmedim.Bu demektir bende finaller çok ağır geçiyor. Biggrin Tekrar hoşgeldinizCak
teşekkürler, bir can sıkısı katıldım ben de foruma. Umarım daha aktif olma boşluğunu yakalayabilirim :))

autodesk ürünlerinde kullandığın kadar süre kadar öde modeliyle birlikte aynen söylediğin gibi cüzi bir ücret ödemekle ürüne erişim daha kolay olabilir. Bkz: http://www.autodesk.com.tr/campaigns/glo...-perpetual
Cevapla
#13
yok, hayır öğrenci versiyonları halen ücretsiz olarak sunulmaya devam edecekmiş.
max23, post: 114704, member: 12328 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:öğrenci versiyonudamı ücretli olyor yani ??
Cevapla
#14
H737, post: 114706, member: 26544 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Öğrenci versiyonları hala 3 sene için ücretsiz.

Fakat diğer yandan bu aylık/yıllık abonelikle lisanslamayı ticari bulmuyorum. Hoş Türkiye'de kaç kişi ürünü lisanslı olarak (her yada herhangi bir versiyonunu) kullanıyor. Büyük kurumsal şirketleri hariç tutuyorum, onlarda zaten pek kaçarı yok. (en fazla bir bilemedin iki tane alıp diğer 2-3 makineye malum yollarla temin ediyorlar). Ticari getiri olarak karşılığını aldığı için "tamam para kazandım o yüzden ürünü satın almalıyım" diyenleride (varsa) hariç tuttum. Ama Autodesk'in bu yaklaşımı ürünü tabana yayarak alınabilirliğini arttırmaktan ziyade, sinekten yağ çıkarmaya benziyor. Kutulu ürün'ün fiyatını bulmak Autodesk'de pek kolay olmadı ama arada 1200 ile 1600$ arasında rakamlar gördüm 31 ocağa kadar diye. Şimdi, ürünü atıyorum 2000$'a alıp ömür boyu sahibi olmak varken (her ne kadar sürüm yükseltme olmasada), sırf "sürüm yükseldiğinde parasız upgrade edebilecek" mantığı ile hersene aynı paraya yakı bir bedeli vermenin mantığını ben çözemedim. Çözen varsa bana yazarsa çok memnun olurum.

Tabi unutmamak lazım, şu anda "promosyon" indirimleri var, onlarn zamanı geçince asıl abonelik fiyatlarını açıklayacak autodesk.

Türkiye'de kii kullanıcıları ne kadar etkiler? sanırım bu konuya girmemek en doğrusu.
öğrenciler konusunda Autodesk'in yaklaşımı bence diğer yazılım firmalarında da olduğu gibi eğitsel anlamda destekleyici olarak görüyorum.. Buradaki her şeyi kapital olarak okumak yanlış olur. Üniversitedeki öğretim üyeleri piyasadaki XY kaynağını alın okuyun dediği zaman (ki bunlar 1000TL ye kadar çıkabiliyor) bu eğitsel oluyor ama bir yazılım firmasının bu yaklaşımı kapital olarak algılanabiliyor. bu durum bana saçma geliyor.

Autodesk ürünlerinden ötürü hem ortaya bir iş çıkarıyor ve bu emeğin sonucunda hayatını idame ettiriyorsan bence ömür boyu sahip olmak kadar mantıklı bir konu yok. Bıçak gibi bu işi bırakamayacağını varsaydığımızda satın almak çok mantıklı geliyor.
Cevapla
#15
ORHAN ALKAN, post: 114721, member: 231 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Dostum neden öğrenci sürümleri 3 sene bunu anlayamadınızmı halen mantıkları uyuşturucu satıcılarıyla aynı mantık
ilk önce bedava alıştırıyorlar sonra paraya geçiyorlar bunu en yakın zamanda yapan şirket corona yazılımcıları.

Diyeceksinki bedava corona veriyorlar evet veriyorlar aynı 3ds max 7 ile 2016 arasındaki fark kadar bir uçurum var 200 euroluk multiscatter özelliğini 1.3 versiyonda adamlar yazmış koymuşlar

kısacası ben onu bunu bilmem ilerleyen zaman diliminde herkes 3ds max programını ya korsan kullanacak yada parasını verip kullanacak .


Blender forever.......
Yukarıdaki arkadaşa da biraz aktarmaya çalıştım, ama bunu uyuşturucu vb imgeler üzerinden açıklamak doğru olmaz. Bedava dediğin hizmet aslında öğrenciye ücretsiz olarak sunulan bir opsiyon. Dünyanın her yerinde aslında uygulama böyle değil midir?

Korsan kullanımı her geçen gün gelişen bu yeni önlemlerle zorlaşıyor. kullandığın kadar öde opsiyonu ile herkes bir gün yüzleşecek diye düşünüyorum :)
Cevapla
#16
Kullandığın kadar ödenin ne kadar olacağı belli oldu mu aslında hoşuma gitti 1 aylık v.s. satın alabilirim.
Ara
Cevapla
#17
bturkmen, post: 115637, member: 31780 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yukarıdaki arkadaşa da biraz aktarmaya çalıştım, ama bunu uyuşturucu vb imgeler üzerinden açıklamak doğru olmaz. Bedava dediğin hizmet aslında öğrenciye ücretsiz olarak sunulan bir opsiyon. Dünyanın her yerinde aslında uygulama böyle değil midir?

Korsan kullanımı her geçen gün gelişen bu yeni önlemlerle zorlaşıyor. kullandığın kadar öde opsiyonu ile herkes bir gün yüzleşecek diye düşünüyorum :)
Orhan abi Blender'ci olduğu için para olayına filanda karşı :D
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.