Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autosave dosyasını bulamıyorum(ac$)
#1
Normalde options bölümündeki ayarlarım falan hepsi doğru zaten nette de baya arama yaptım konu ile ilgili ama dosyanın olması gereken yerde(temp dizininde) o uzantıda dosya yok, autosave'im açık ayarlar doğru ama program açıkken sadece undo.ac$ diye bişey oluşuyor orada programı kapatınca kayboluyor zaten o dosyada bir işe yaramıyor. Yani autosave özelliğini kullanamıyorum ve bu sadece bende değil bir kaç arkadaşımda daha böyle, sorunu yaşayanlar hep Windows 8.1 ve autocad 2013 yada 2014 kullanıyor acaba bunlarda mı bir problem var bilmediğim. yardımcı olursanız çok sevinirim...
Cevapla
#2
Dosyayı oluştursa bile, programı kapatınca otomatikmen temp dizinindeki ac$ dosyası siliniyor, yani amacına hizmet etmiyor. Eskiden böyle değildi şimdi noldu buna, bunu nasıl düzeltebilirim?
Cevapla
#3
Auto save dosyasının kayıt edileceği yeri değiştirmeyide denedim yine dosya oluşuyor fakat program kapanınca yine siliniyor, silinmemesini nasıl sağlarım?
Cevapla
#4
Backuplar genelde belgelerimde saklanır.Temp dizininde değil
Cevapla
#5
Hayır diğer programlarda öyle ama autocad'de user/appdata/local/tem klasörüne atıyor. aslında o önemli değil bu yol değiştirilebiliyor. Önemli olan şu bu dosya oluşuyor onda sorun yok ama şu varki program kapanınca dosya da siliniyor yani bir işimize yaramıyor. Bu önceden böyle değildi bu dosya sayesinde çizimlerimi kaydetmeyi unutsamda yada elektrik kesilsede kurtarıyordum. Bu gün bir arkadaş sordu anlattım böyle yap diye öyle bir dosya yok deyince bende denedim harbi bir sorun var. İkimizde windows 8.1 kullanıyoruz acaba windows'ta mı problem var?
Cevapla
#6
Onu bilemedim bak bende merak ettim :)
Cevapla
#7
Eğer autoback dosya klasörünü değiştirmemişsen Belgelerim/3dsmax veya design/autoback'a atar. Oraya göz attınız mı?
İnsanı pes etmek öldürür , teslim olmayı tüm kalbinle reddetmen gerek, ancak o zaman insanlığın ötesine yükselirsin.
ALUCARD

http://heellsinng.blogspot.com/
Cevapla
#8
3dsmax için o yol doğru ben autocad için soruyorum. Fakat Autodesk'in yardım sayfalarında yaptığım aramalar neticesinde eğer program düzgün bir şekilde kapanırsa o dosya siliniyormuş bunu öğrendim. Yani elektrik kesilir yada program hata verirse, o dosya ile kurtarma yapma mümkün ama biz kapattıysak ve kaydetmediysek kafamızı taşlara vurmamız gerekiyormuş. :(
Cevapla
#9
Bir musibet bin nasihatten iyidir demişler ya hani. :)
İnsanı pes etmek öldürür , teslim olmayı tüm kalbinle reddetmen gerek, ancak o zaman insanlığın ötesine yükselirsin.
ALUCARD

http://heellsinng.blogspot.com/
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.