Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blender ile bir kamera izleme denemesi.
#1
Cevapla
#2
Elinize sağlık. İlk denemeler.... Zamanla daha başarılı olacağını düşünüyorum.
Cevapla
#3
Hocam burada hazır bir video üzerine mi işlem yapılıyor yoksa kare kare resimler kamera ile izlenme mi yapılıyor.
Işıklandırma harika ama videoda geri gitmek yerine yerdekilerine çarpsa daha gerçekçi dururdu.
Ellerinize sağlık
http://www.blenderturkey.com
Birşeyden uzak olan bir kimse, yakın olan adam kadar o şeyi göremez. ne kadar zeki olursa olsun. 
Cevapla
#4
Sadık bey, hazır olan MTS formatında(50 kare/sn) bir videoyu önce yine blender video sequencer ile 24 kare/sn ile resim dosyalarına çevirdim. toplam 650 kare 27 sn yapıyor. Ama genel anlam olarak bir videonun video formatında olması veya resim dosyaları şeklinde olması arasında bir fark yok. İkisi de kullanılabiliyor. Ama 24 kare/sn'e çevirmek tracking işlemini daha sonradan tekrar yapmak isteyip te dosyayı kaydedip sonra tekrar açtığımızda önceden yaptığımız kısmi tracking işlemlerinin doğru bir şekilde saklanmasını sağlıyor. Diğer durumda dosyayı yeniden açtığınızda tracking'lerin kaydığını görüyorsunuz. Ancak şimdilik bizim deneme maksadıyla yaptığımız kısa videolar için zaten işimizi tek oturumda bitirdiğimiz için orjinal videoyu olduğu gibi kullanabiliyoruz. Yukarıdaki denemeyi çok kısa bir süre içinde hazırladım. Zaten bununla ilgili dersin konusu da bu olacak. Yani daha önce hazırladığımız 2 adet tracking dersinde biraz daha ayrıntılı ve manuel yöntemleri incelemiştik. Bunda herşey otomatik gerçekleşiyor. Tracking yapılacak noktaları blender kendisi belirliyor, tam doğru olmayan trackingleribir seferde otomatik eliyor. vs.. Videosunu hazırladığımızda siz de göreceksiniz ki olayı oldukça basitleştirmişler. Yalnız şu hesaplamalar sırasındaki bekleme olayı maalesef henüz hiç bir program için yeterince hızlı değil, bu durumda elde etmek istediğimiz sonucu garantili bir şekide sağlamasını almayı öğrenmek gerek yoksa uzun hesaplamalardan sonra tekrar yeniden yaptırmak insanı bayağı yoruyor.

Sinan bey, size de teşekkür ederim, kurduğunuz bu site bu konu ile ilgili açık ara tek kaynak diye düşünüyorum. Tabii aktif olarak katkıda bulunan diğer site yöneticileri de buna dahil Orhan hocam başta olmak üzere.
Cevapla
#5
Çok çok teşekkür ederim Baran Hocam bizimde yapabileceğimiz birşey olursa söyleyin yardım ederiz. Sonuçta insanlara katkısı olsun diye dersler hazırlıyorsunuz. Bizimde küçük bir katkımız olursa çok memnun oluruz.
http://www.blenderturkey.com
Birşeyden uzak olan bir kimse, yakın olan adam kadar o şeyi göremez. ne kadar zeki olursa olsun. 
Cevapla
#6
Sadık bey, biz de teşekkür ederiz, burada herkesin katkısı olduğu muhakkak. Günlük işlerden vakit ayırıp bir yorum yazmak bile büyük öneme sahiptir diye düşünüyorum.
Cevapla
#7
Hocam kendi adıma ALLAH can verdiği müddetçe desteğim bu programa her daim sonsuzdur.En başta bu programı ilk yazandan son sürüm e kadar çıkarandan ALLAH razı olsun hiç bir maddi çıkar göz önünde bulundurmuyorlar onların bu emeklerinin yanında bizler sadece denizdeki damlanın zerreciğiyiz.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Black Magic Cinema Camera - VFX Denemesi Shaban Interactive 2 203 17-04-2018, Saat: 14:17
Son Yorum: Jcapyy
  Sokak Denemesi... Işıl 13 1,335 26-02-2017, Saat: 11:46
Son Yorum: Işıl
  Salon Blender İnterior Flatronx 4 661 18-02-2017, Saat: 13:14
Son Yorum: mhalil
  Blender Dağ Metin NERGİZ 8 701 18-02-2017, Saat: 13:11
Son Yorum: mhalil
  Blender Black Hole Metin NERGİZ 0 420 29-01-2017, Saat: 01:08
Son Yorum: Metin NERGİZ

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.