Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çöp Konteynırı
#1
Yeni başladığım ve oyun için modelleme serime dahil edeceğim modelimi sizlere sunuyorum.High poly ve low poly versiyonları hazırlanıp normal map çıkarılmıştır.Kaplaması da bittiğinde final görüntülerini paylaşacağım.Herkese kolay gelsin, işlerinizde başarılar dilerim.

*NOT: En alttaki resim de low poly modelin üzerine çıkardığım normal mapin atılmış halidir.Yani bilmeyen arkadaşlar için açıklayayım; 900 poligon ile sanki 196 k poligonmuş gibi görünmesini sağlayan map, "normal map" tir. Yani amaç modeli oyunda kullanmak.
Cevapla
#2
Ellerine Sağlık güzel olmuş :) Lakin High poly modeling 196k polygonluk bir detayı da yok aslında, high polynin polygon değeri abartı olmuş yani hangi kısım için harcandı bu kadar polygon?
Cevapla
#3
Şöyle bir düşünceyle bu şekilde davrandım; zaten sonunda low poly olan nesne işe yarayacak, high poly nesneyi bir araç olarak hunharca kullandım diyebilirim.Tabii sonra kullanmayı düşünürsem düzenlemeler yaparım.
Cevapla
#4
İşte ben de onu demek istiyorum. Hem kullandığın sırada zaman kaybedersin hem de sonra kullanırken ufak bir detay eklemek için binlerce polygon ile uğraşmak zorunda kalırsın. Garip bir ifade olacak ama "High Poly olanı bile olabildiğince Low Poly çalış!" :D
Cevapla
#5
Kaplamalara başladım.
Cevapla
#6
Arkadaşlar bir süre çalışmaya ara vermek zorundayım ama imkan bulunca kaldığı yerden devam edecek.Herkese iyi çalışmalar!
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.