Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi
#1
Cry Engine 3 İle Geliştirilen 3. Dünya Savaşı Konulu Windows Tabanlı Fps Bilgisayar Oyunu Projesi

http://dutytimefps.blogspot.com/

http://www.facebook.com/pages/Duty-Time/397826163623268

https://twitter.com/DutyTimeFps
Cevapla
#2
Ynt: Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi

Daha ekran görüntüsü bile yokken reklam yapmak doğru mu sizce?
Cevapla
#3
Ynt: Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi

Desteklemek Varken Böyle Yapmak Doğru Mu? Sizce. Elimizden Geldiğince Bir şeyler Yapmaya Çalışıyoruz. Dikkatli Okursanız Daha Sadece Bir Proje Olduğunu Görmüşsünüzdür. Yine de Teşekkür Ederim.
Cevapla
#4
Ynt: Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi

Birincisi her kelimenin ilk harfini büyük yazmayın.

İkincisi aslında size yardımcı olmaya çalışıyorum.Sizden önce de çok fazla kişi geldi bağımsız oyun yapımcısı olarak farklı sitelerde hepsinin şevklerini kırdılar ve oyunları başarısız oldu.Bunun bir nedeni de yaptığınız reklam kampanyasıyla beklentileri yükseltmeniz.Beklentileri yükseltirseniz düşüşünüz daha sert olur.
Cevapla
#5
Ynt: Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi

Dünyada muazzam bir savaş hayranlığı var.. Sanırım oyun sektörü tarihi boyunca en çok oynanmış oyunlar hep savaş üzerine kurulu oyunlardır. Kişisel olarak ülkemizden çok iyi bir oyun çıkmasını gönülden desteklerim fakat bu bir savaş oyunu ise maalesef buna katılamam. Bu konu üzerine uzun uzun tartışılabilir belki saçma gelebilir -abartma arkadaş adı üstünde sadece oyun bu,  denilebilir ama benim kişisel görüşüm bu. Zihin manipülasyonu konusunda etkili bir araç olduğunu düşünüyorum. Gerçi içinde şiddet ve savaş barındırmayan oyunlar ne yazık ki yok denecek kadar az ve de çok tutulmuyor. 3. Dünya savaşı üzerine kurulu bir oyun düşüncesi bana itici geldi..Umarım insanoğlu tarihi bir dünya savaşını daha yazmak durumuna düşmez. Blog sayfanızda Mustafa Kemal ATATÜRK'e yer vermiş olduğunuzu gördüm, bence tartışmasız 20. yüzyılın en büyük lideri olan ve hayatının büyük bir bölümünü savaşlarla geçiren,savaşın toplumlarda açtığı derin yaralara tanık olan ATATÜRK'ün '' Yurtta Sulh,Cihanda Sulh / Peace at Home, Peace in the World'' sözü içi boş ve öylesine söylenmiş değildir!

Üzerinde çalıştığınız oyun projesi için şöyle önerilerim olabilir; Uçaklar bomba yerine sevgi atabilir insanların üzerine, Askerler silahlarıyla insanları mutluluk atarak vurabilir. Vurulan her insan kahkaha atabilir ve daha çok mutlu olabilir, insanoğlunun içine yerleşmiş kötülük duygusuna gönderme yapılabilir ve mutlu/iyi olmak istemeyen insanlar kaçarken siz onları kovalar ve vurarak mutlu ve iyi insana dönüştürebilirsiniz. Ne kadar çok insanı mutlu ederseniz oyunda yükselirsiniz vs.. İyi çalışmalar dilerim.
Cevapla
#6
Ynt: Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi

Ozan Bey çok teşekkür ederim. Çok iyi kalpli birisiniz. Ama bu dünyanın bazı gerçekleri de var öyle değil mi? Keşke sizin söylediğiniz gibi olsa :(  her şey.
Çağıl Hocam uyarınızı dikkate alıyorum teşekkür ederim. Benim söylemek istediğim yardım ederken biraz daha açık söylemeniz. Yani 2. mesajınızdaki önerilerinizi ilk mesajda daha güzel bir dille açıklamanız gibi umarım anlatabilmişimdir. Çok teşekkür ederim. Tartışma yaratmak gibi bir niyetim yoktu. Kusura bakmayın.
Cevapla
#7
Ynt: Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi

"Ozan DURMAZ" Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Dünyada muazzam bir savaş hayranlığı var.. Sanırım oyun sektörü tarihi boyunca en çok oynanmış oyunlar hep savaş üzerine kurulu oyunlardır. Kişisel olarak ülkemizden çok iyi bir oyun çıkmasını gönülden desteklerim fakat bu bir savaş oyunu ise maalesef buna katılamam. Bu konu üzerine uzun uzun tartışılabilir belki saçma gelebilir -abartma arkadaş adı üstünde sadece oyun bu,  denilebilir ama benim kişisel görüşüm bu. Zihin manipülasyonu konusunda etkili bir araç olduğunu düşünüyorum. Gerçi içinde şiddet ve savaş barındırmayan oyunlar ne yazık ki yok denecek kadar az ve de çok tutulmuyor. 3. Dünya savaşı üzerine kurulu bir oyun düşüncesi bana itici geldi..Umarım insanoğlu tarihi bir dünya savaşını daha yazmak durumuna düşmez. Blog sayfanızda Mustafa Kemal ATATÜRK'e yer vermiş olduğunuzu gördüm, bence tartışmasız 20. yüzyılın en büyük lideri olan ve hayatının büyük bir bölümünü savaşlarla geçiren,savaşın toplumlarda açtığı derin yaralara tanık olan ATATÜRK'ün '' Yurtta Sulh,Cihanda Sulh / Peace at Home, Peace in the World'' sözü içi boş ve öylesine söylenmiş değildir!

Üzerinde çalıştığınız oyun projesi için şöyle önerilerim olabilir; Uçaklar bomba yerine sevgi atabilir insanların üzerine, Askerler silahlarıyla insanları mutluluk atarak vurabilir. Vurulan her insan kahkaha atabilir ve daha çok mutlu olabilir, insanoğlunun içine yerleşmiş kötülük duygusuna gönderme yapılabilir ve mutlu/iyi olmak istemeyen insanlar kaçarken siz onları kovalar ve vurarak mutlu ve iyi insana dönüştürebilirsiniz. Ne kadar çok insanı mutlu ederseniz oyunda yükselirsiniz vs.. İyi çalışmalar dilerim.

Hocam barış kardeşlik dostluk iyi güzel şeyler bunları kim istemez ki.
Ancak gerçekler çok farklı insan sahip olduğu duygularla yaratılmıştır insan öfkeyi sevgiyi kıskançlığı iyi veya kötü duyguları sonradan öğrenmiş değildir.Yani insanın olduğu her yerde sevgi de olacak öfkede zaman zaman barışta olacak savaşta önceden de böyleydi hala böyle ve bundan sonrada böyle olacak.Bir insanın hayatı boyunca mutlu veya huzurlu olduğu anların bir şemasını çıkartsak ve insanlık tarihinde barışın olduğu dönemlerin şeması ile karşılaştırsak bu iki şema birbirine çok benzeyecektir.Düşünün bu şemada insanların mutlu ve huzurlu olmadığı kısımlar bütün hayatlarının % 90 nından fazlasını kapsar.insanlık tarihide aynen bu şekildedir hatta daha az barış görmüştür.

Bunları neden yazdım.
Amerika Kore ve ingilterede özel timlerin bilgisayar oyununa benzer simülasyon lar ile eğitim gördüğü biliniyor.
Savaş oyunları insanların anlık tepkilerini hızlı düşünme yeteneklerini strateji yeteneklerini geliştirir.
Bir savaş oyunu insana savaşın kötü yönlerini gösterir.
İyi kurgulanmış bir 3. dünya savaşı oyunu insanlara çıkabilecek bir 3. dünya savaşının nelere yol açacağını gösterebilir.

Oyunların insanlar üzerindeki etkisi nedir mesala süpermario oynayıp süpermario gibi davranan birini görmedim. Mesela yıllarca oynan Counter Strike oyunu kim benimsemiş karakterine bu oyundan birşeyler katmış.

Oyunların olsa olsa deşarj etkisi vardır bana göre.

Bu konuda asıl tehlike televizyon mesela bir dönem karate kung-fu ön plandaydı ve herkez karateciydi, kung-fucuydu misal kurtlar vadisi sokaklarda 100 lerce memati dolaşıyor.Bunun gibi birçok şiddet ve ahlak içerikli örnek verilebilir.

Bu verdiğim örneklerin bir oyun versiyonunu vermek oldukça zor olacaktır.
[img width=100 height=80]http://files.myopera.com/sabric/albums/13863912/thumbs/pesetmekyok.jpg_thumb.jpg[/img]
Cevapla
#8
Ynt: Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi

Bir Bilgisayar Öğretmeni olarak öncelikle şunu belirteyim. İnsanların kesinlikle oyun oynaması gerekiyor tabi sosyal hayattan kopmadıkları sürece. Savaş oyunu (ki genellikle tutulan oyunlar bu yönde), bulmaca oyunları,hareket oyunları (hoplayıp zıplama tarzında) vs...  Bunu neye dayanarak söylüyorum diye sorarsanız. Öğrencilerimden oyunla ilgilenenlerin çoğu (özellikle RPG oyunları) konuşma düzeyleri, bir yerde çözüm bulmaları gerektiğinde çok farklı açıdan bakabilmeleri, zor durumlarda pes etmemeleri, bir çözümün en kısa yolunu aramaları gibi bir çok özellikte diğer öğrencilerime nazaran kat kat üst düzeydeler.

Bende gerçekten çok isterim Ozan hocamın dediği gibi oyunlarda şiddetin olmamasını ama günümüz dünyasında bu tür bir oyunun rağbet göreceğini zannetmiyorum. Şöyle örnek vereyim: Mario oyununda bile kahraman bir hatada ölüyor ve hakkını kaybediyor. Yani bir şekilde oyun oynayan kişileri oyuna bağlayan şeyde bu. En basite indirgersek top zıplatma oyununda bile top bir yere gelip patlıyor :D Bir oyunun tutulmaması demek o kadar verilen uğraşın, emeğin, zamanın ve paranın bir nevi yok olması demek. Tabi öğrenilen bilgi size kalır orası başka...

Kobra kardeşim seni çok iyi anlıyorum. Bende bir zamanlar oyun işi için heveslenmiştim ama Çağıl hocamın dediği gibi Türkiye'de oyun yapmaya kalkışan girişimci insanların neredeyse hepsinin hevesi kırıldı. Bunun çok sebepleri var(ressam kısmından modellemesine, ses kısmından oyun motoruna...) ama bencede en önemlisi beklentinin çok yüksek tutulması. Açık söyleyeyim yayınladığın reklamı görünce heyecanlandım sonunda yaptık mı diye. Bu siteyi tanıyacak kadar içinde kaldım. Emin ol ki bu sitede senin hevesini,şevkini kırmak isteyecek kişi yoktur. Eleştiriyorsa senin iyiliğin içindir.

Hasılı kelam projede hangi konuma geldiğini bilmiyorum. Eğer bu işe baş koyduysan yılmamanı, eleştirileri yandaşın olarak görmeni, olabildiğince farklı dallarda uzman olan kişiler bulmanı ve en önemlisi sağlam bir sponsor bulmanı tavsiye ederim.

Oyunu fps seçmekle akılcı bir hareket. Türk halkı açısından söylüyorum geneline bakarak. CS,COD,Crysis gibi oyunları oynayarak fps ye yakınlığı var. Ama 3. Dünya savaşı kurgusu biraz klişe gibi görünüyor. Yanlış anlama yalnız konuya farklı bir açıdan girmen gerekiyor. Çünkü çoğu oyuncu 2.Dünya savaşları ile ilgili oyun oynamıştır ve bu oyunla karşılaştıracaktır. Sende bilirsin ki 2. Dünya Savaşı ile ilgili çok sağlam oyunlar var. Bunu göz önünde bulundur.

Bunlar benim şahsi düşüncelerimdir. İnşallah bir gün bu oyun çıkarda zevkle oynarız :D Allah kolaylık versin kardeşim  Dodgy
Kişisel Sayfam
http://www.hasangoktepe.com
Cevapla
#9
Ynt: Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi

Hepinize teşekkür ederim. Cg Studyo AİLESİ'nin her zaman destek olduğunun farkındayım.  My Hasan Hocam Sabri Hocam önerileriniz için teşekkür ederim. Hepinizden  a.r.o Oyun 3. dünya savaşı olacak ama savaşın başlama sebebi olsun senaryoda ki ağaçlanma sistemi olsun strateji belirleme sistemi ile gelen özgürlük olsun oynanış konusunda çok hoş detaylar olacak İnşAllah. Destekleriniz için hepinizden  a.r.o  My
Cevapla
#10
Ynt: Duty Time Bir Türk Fps Oyun Projesi

Age empries ve call of duty ilki onun üstüne tanımam . Halen pc mde call of duty kurulu bunun dışında en sevdiğim diğer iki oyun  eurotruck simulator 2 ve microsoft simulator x

Aslında Sims city 4 ve societyide seviyorum bunlara yarım saat ayırıp oynadımmı herbiden dejarz oluyorum.

Elinize sağlık şimdiden oyun sektöründe ilkel çağı yaşıyoruz umarım başarılı olup bizlere gurur kaynağı olursunuz .
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  250 TÜRK GERÇEK TAKİPÇİ - Bedava Baybars_SEO 0 4 9 saat önce
Son Yorum: Baybars_SEO
  Savaş Oyunları Oyna - Oyun Rota karamazov 0 61 03-06-2020, Saat: 23:55
Son Yorum: karamazov
  Friv Oyun Hakkında! yigit135 0 1,029 15-01-2013, Saat: 03:51
Son Yorum: yigit135

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.