Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ERKEKSEN ŞİMDİ YAP !
#1ERKEKSEN ŞİMDİ YAP !
(Tüm vicdanlı dostlarımıza ve vicdansız düşmanlarımıza)

Başta tüm hayvan sever dostlarımızın mücadelesi ve hayvan hakları ihlâlinin önlenmesi ve hayvan hayat hakkının hukukiliğinin korunması konusundaki yoğun çabamız sonuç verdi.

Bundan böyle; hayvana kötü muamele; Kabahatler Kanunu’nun dışında değerlendirilecek olup, T.C.K. hükümleriyle hapis cezasıyla tecziye edilecek.

.: BASINDAN :.
“Sair Kanuna göre; hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranan, acımasız ve zalimce işlem yapan, döven, aç ve susuz bırakan, zehirleyen, bilimsel koşulları oluşmadan muhtelif silahlarla itlaf eden, psikolojik ve fiziksel acı çektirenler, idari para cezasının yanında hapisle de cezalandırılacak. İdari para cezaları yerine hürriyeti bağlayıcı ceza getiriliyor. Ayrıca, suç kesinleştiğinde, aldığı ceza, sabıka kaydına da işlenecek. Kötü muamele ya da işkence yapanların suçları sabit görülürse, 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası verilebilecek. Sadece bu işi yapanlar değil, azmettirenler de sorumlu olacak. Kötü muamele eden kişi, veteriner hekim ise, aldığı ceza bir misli daha artırılacak. Hayvanına eziyet ve kötü muamele edenlerin hayvanları koruma altına alınacak veya yeniden sahiplendirilecek. Bu kişilerin 10 yıl boyunca yeniden hayvan edinmeleri yasaklanacak. (basından)”

.::.

Adı geçen yasayı genişletme taleplerimizin içeriği ise şöyledir;

1-İNFİAL SUÇU
Savunmasız bir hayvana bilerek ve isteyerek eza veren kişinin, toplumsal infial suçu işlediği açıktır. Bu vesileyle, cezalarda indirim müeyyidesi uygulanmamalı ve ceza üst sınırdan verilmelidir.

2-TOPLUMSAL NİZAMI BOZMA KARİNESİ
Savunmasız bir hayvana bilerek ve isteyerek eza veren kişi, Sosyal toplum yapısında bulunmayan işkence hissini hayata geçirerek; Toplumsal Nizamı bozguna uğratma gayesi barındırmaktadır. Bu vesileyle, cezalarda indirim müeyyidesi uygulanmamalı ve ceza üst sınırdan verilmelidir.

3-TUTUKLU YARGILAMA
Savunmasız bir hayvana bilerek ve isteyerek eza veren kişi, kişisel vicdani değerlerden ve sosyal nizamdan uzak olduğundan; her türlü işkenceyi yapmaya, yaralama ve hatta cinayet işlemeye açık bir ruhaniyete sahiptir. Bu fertler birer sosyal tehdit unsurudur. Bu vesileyle; bu kimselerin toplumdan izole edilerek, tutuklu yargılama karinesiyle ıslah edilmesi gereklidir.

Sözümüz; hayvana eziyet eden insan müsveddelerinedir;

Hayvanın hayat hakkı artık yasa güvencesindedir. Yurt genelindeki bir çok sivil toplum örgütü ve bu konuya duyarlı hukukçular, bu yasanın kesin takipçisi olacaktır.

Bugüne kadar hayata tutunamamış olmanın hıncını o zavallı hayvanlardan çıkarıyordun... Bugünden sonra, ERKEKSEN ŞİMDİ YAP
Cevapla
#2
Ynt: ERKEKSEN ŞİMDİ YAP !

Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap
Eğer siz Newton iseniz, başınıza düşen elma bir aksilik değildir.
Cevapla
#3
Ynt: ERKEKSEN ŞİMDİ YAP !
Savunmasız Canlılara Kalkan Eller Kırılsın...
En ağır işçi benim, gün 24 saat seni düşünüyorum....

:)
Cevapla
#4
Ynt: ERKEKSEN ŞİMDİ YAP !

alkisss25251:)  alkisss25251:) Valla söyleyecek söz bulamıyorum.. Çok geç kalınmış bir kanun değişikliği sevmediğim bir sözdür ama bu konu için "yetmez ama evet" umuyorum ki bizi hiçbir karşılık beklemeden seven canlı dostlarımızın yaşamları için bir faydası olur.. Ama öncelikli olarak toplumun kafasının değişmesi gerekir.. Çocukların kedi ve köpeklerin kuyruklarına bağladıkları çeşitli yanıcı ve patlayıcı maddeler ile eğlendiğini gösteren videoları gördükçe o videoyu çeken insanların o videoyu çekeceği yerde o çocuklara ve kendine o maddeleri bağlamasını o kadar çok istiyorum ki veyahut mahallesinde dolaşan köpeğin sırf tehlike saçtığı düşüncesiyle zehirleyen insanları tebrik eden insanlar gördükçe cinnet geçiriyorum..

Keza hazır yeri gelmişken buradan bakamayacasınız eğer, her ne kadar sevsenizde evinize balık bile olsa almayın.. onun da bir canlı olduğunu tıpkı cocuğunuz gibi bakıma sevgiye muhtaç olduğunu sakın unutmayın.. Geçici heveslere kapılıp daha sonra onu bir köşeye bırakabilceğiniz bir peluş oyuncak veya ölen balığınızı tuvalete atarım olur biter diye düşünmeyin.. Çevrenizde evine canlı almaya hevesli insanlara da muhakkak bunu anlatın..

Ayrıca Pet Shop lar içinde bir çok acil bir düzenleme getirilmesi gerekmekte.. Büyük şehirlerin cevresinde köpek bakım evi çiftliği adı altında  özellikle dişi köpeklere şiddet eve akıl almaz yöntemler ile çitleştirmeye çalışılıyor.. Umuyorum ki bu kötü tablonunda en yakın zamanda önüne geçerler.. 
Cevapla
#5
Ynt: ERKEKSEN ŞİMDİ YAP !

Güzel bir kanun değişikliği hatta geç kalınmış bile diyebilirim gerçi daha düne kadar ülkemizde kadınlar eşleri tarafından polisin gözü önünde defalarca bıçaklanıyordu.

Yakın zamanda bu kanunun gelmesi güzel ve sevindirici bir olay.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#6
Ynt: ERKEKSEN ŞİMDİ YAP !

Aslında başlık biraz garip olmuş ERKEKSEN ŞİMDİ YAP :)
Sanki bunu yapan erkektir gibi birşey olmuş :)

Kendine o kadar GÜVENİYORSAN şimdi yap daha makul olurdu.

Neyse latife bir yana efendim güzel ve mutlaka olması gereken bir yasa çıkmış. Ayrıca bu yasa için ön ayak olanları tek tek kutluyorum.  alkisss25251:) alkisss25251:) alkisss25251:) alkisss25251:)

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim Mehmet bey. Harika paylaşım
Hayatta bir hedefin yok ise; O zaman gittiğin yerinde bir önemi yoktur.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şimdi size bundan sonrasını anlatıyorum...!! Özgür HANÇERLİ 17 1,350 09-06-2012, Saat: 16:57
Son Yorum: SonerKucuktepe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.