Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
evermotion video ders paylaşımları
#1
Evermotion adıyla youtube üzerinde video/tutorial olduğunu bilmiyordum.
Tesadüfen rastlayınca ve faydalı videoları görünce paylaşmak istedim.. Giriş seviyesinden ileri düzeye kadar pek çok paylaşım mevcut.

http://bit.ly/22DM6Xf

[attachment=4328]
Her şey, küçük bir adımla başlar..
----------------------------------------------
https://www.youtube.com/MrSelant
Cevapla
#2
Yanlız makingler bir halta benzemiyor hiç bir kaynaktada benzemiyor makingleri kişisel reklam olarak görüyorum ben dikkatlice bakıldımı hangi making olursa olsun içi boştur .
Ama video ders görürseniz bilinki o videoyu çeken gerçekten bilgilerini aktarmak için zaman ayırıp iyilik yapıyordur gelişmenizi istiyordur.

Neyse paylaşımın için teşekkürler kardeşim aynı şekilde 3d totalde de var bu tip video dersler ama artık o kadar çok bilgi varki insanda bilgi sarhoşluğu yaratıyor bir çalışma eklerken diyelim bir dış mekan yapıyorsun tüm mahalleyi modelleyip koymayınca tek bir obje ile olmuyor artık devir öyle bir devir olmuşki insanların beğenisini almak istiyorsa kullanıcı büyük projeler üretmesi gerekiyor çünkü artık insanları şaşırtacak tek olay o olmuş yoksa her çalışma sıradan görürülüyor umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#3
Orhan abi katılıyorum.. ben bu kanaldaki tüm videoları etraflıca izlemedim ama Evermotion büyük bir isim olduğu için hepimizde bir aşinalık olsun istedim, ben şahsen kanala abone oldum çünkü bilemeyiz gelecekte belki daha verimli veya daha büyük video paylaşımları olabilir, en azından haberdar oluruz diye.. Ses getirmek için de büyük proje yapmak söylemine kesinlikle katılıyorum, çünkü çıtalar çok yükseldi.
Her şey, küçük bir adımla başlar..
----------------------------------------------
https://www.youtube.com/MrSelant
Cevapla
#4
SELANT007, post: 118077, member: 33531 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Orhan abi katılıyorum.. ben bu kanaldaki tüm videoları etraflıca izlemedim ama Evermotion büyük bir isim olduğu için hepimizde bir aşinalık olsun istedim, ben şahsen kanala abone oldum çünkü bilemeyiz gelecekte belki daha verimli veya daha büyük video paylaşımları olabilir, en azından haberdar oluruz diye.. Ses getirmek için de büyük proje yapmak söylemine kesinlikle katılıyorum, çünkü çıtalar çok yükseldi.
Aynen çıtalar gerçekten çok ama çok yükseldi ,kaynak dersen 1-2 program haricinde diğer programlarda dersler birbiri üstüne gerek türkçe ,gerekse yabancı tur bindirdi dahaki paralı olan setleri demiyorum,

Ülkemizde mesela google olsun hazır setler olsun tek olmayan set eğer yalış değilsem lighwave onuda zaten kullanan heralde yine yanlış değilsem belli bir sayıda kullanan kişiler.

Bunun dışında diğer programlarda hazır materyal,ders,model vs vs vs envayi çeşit var kimseyi kastedmiyorum ama sahne olarak artık dolu dolu sunmak gerekiyor 10 tane çalışma yerine 3 tane ama tam sahne çıkartması lazım her kullanıcının bu olursa işte yabancılara yaklaşmış oluruz çalışmalarda aksi halde hep yaya kalırız ha demek olmuyor çalışmalar basit kötü bu yabancı forumlardada böyle
insanlar yabancı forumlardada birbirinin kopyası çalışmalara yorum yazmıyor,beğenmiyor bakıyor millet gerçekten çalışmayı hazırlayan kişi referans aldığı bile olsa referansa ekleme yapıp donatmış ve çalışmasına değer vermiş en ince yapısına kadar dikkat etmiş emin ol yabancı forumdada olsa ülkemizdede olsa baş üstüne konuluyor aksi halde birbirinin kopyası olan hatta renkleri ışığı bile aynı olan çalışmalar ağzıyla kuş tutsa bile gereken ilgi gösterilmiyor.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#5
orhan ağabey demek istediğini iyi anlıyorum, ben de çıtası yüksek yerlere bakıyorum.. gerçekten artık sahneye iki obje atıp 35 dakikada render alıp mükemmel iş yaptım devri kapanmış ( tabi adamda 2 x Xeon 36 Thread makina 128 ram varsa 35 dakika da yeter :D veya titan ile gpu render )

örneğin corona kullandığım için bu işin en iyi örneklerinin sergilendiği bir adres :

http://vk.com/coronarenderer

Ben üye olmadığım halde benim bir çalışmam da bir kullanıcı tarafından bu siteye taşınmış, hem de dilini anlamadığım halde :D

[attachment=4344]
Her şey, küçük bir adımla başlar..
----------------------------------------------
https://www.youtube.com/MrSelant
Cevapla
#6
Yapım aşamaları bazen çok faydalı olabilir. Özellikle sektörde yetişmiş ama seviye yükseltmeye veya yapım tekniğini çözmekte zorlanılan konularda. Hızlı anlayabilme anlamında çok faydalı olabilir. Ders videoları bazen çok sıkıcı olabiliyor, özellikle bildiğiniz konularda gereksiz zaman kaybına yol açıyor. Örneğin ben şahsen yapım aşamaları anlayacak yeterliliğe sahip değilim. Mecburen baştan sona ders izlemeye çalışıyorum. Paylaşım için teşekkürler.
Cevapla
#7
Gürkan kardeşim şöyle diyeyim yapım aşaması wire rendere benzer kişi çalışmalarından örnekler atar mesela bir 32 seğmentli silindir koyar 2 resminde lastiğin modellenmiş halini koyar diyelim kullanıcı buna baktı anladığı şu olur lastiği modellerken bu kişi silindir kullanmış gelelim kişiye kattığına ne kattı sadece lastiğin silindirle başladığı kişiye kattığı nedir hiçççç .

Ama sıkıcıda olsa video derslerde baştan sona öğrenirsin teknikleri .

Aynı şekilde diyelim bir mimari making var kenarlara gizli ışık koymuş ies ışık ama ayarı nedir ne kadar değer vermiş en önemlisi nasıl sahneye getirebilmiş o meçhuldür.

Dediğim gibi video dersler çok önemlidir.

Eğer kişi profesyonelse sıkılması için onun bilgilerinin daha altında bilgi aktarımı olması lazım mesela diyeim kullanıcı 5-10 senelik bir kullanıcı organik ,mekanik modelleme tam anlamıyla yapıyor okişiye bardak modellemesi dersi önüne gelirse sıkılır ha aslında onuda izlemesi lazım .

Neden dersen her video farklı bir kullanıcıdır,farklı bir kullanıcıda mutlaka denk gelmesse bile farklı bir strateji ve farklı bir tekniktir.

Vesselam ben video ders taraftarıyım bilgi videolarda gizlidir.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Video Ders Hazırlama MEHMET KILIÇ 5 1,233 14-01-2016, Saat: 04:05
Son Yorum: MEHMET KILIÇ
  su animasyonu (video) selant07 20 1,734 22-12-2015, Saat: 14:29
Son Yorum: selant07
  Panoramik video ORHAN ALKAN 20 1,381 08-05-2014, Saat: 00:06
Son Yorum: Shaban Interactive
  ozel ders ucretleri serdartncl 2 664 12-02-2014, Saat: 18:58
Son Yorum: Kahraman COŞKUN
  Resimleri 24 FPS Video Yapma Acil Yardım (ÇÖZÜLDÜ) kobra_1001 2 813 15-09-2013, Saat: 13:36
Son Yorum: kobra_1001

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.