Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
F.lux Göz Koruyan Program!
#1
f.lux saate göre ekranınızı sarımsaksı bir hale getirir. Çok yumuşak bir sarıdır o yüzden işinizi etkilemez aksine gözlerinizi korur. Gözlerini seven herkes için gerekli olduğunu düşünüyorum. 

Bunun için insanlar gözlükler yapmışlar gözleri yormayan diye hiç gerek yok bu program varken 


Buyrun program: http://justgetflux.com/

Bilgisayarı kasmaz, yormaz. Çok küçük bir programdır zaten kendileri.
Not: İlk başta programı çalıştırdığınızda gözlerinizin yorulduğunu sanacaksınız fakat bir on dakika sonra programı kapattığınızda eski halinin gözleri çok yorduğunu göreceksiniz. Programı kullanmaya başladım cidden gözlerim yorulmuyor.
www.yunusilkay.com
Yandex Disk üyeliği almak için:
https://disk.yandex.com.tr/invite/?hash=8Y1IU7RK
ynsilky.cgarena.com
Cevapla
#2
Ynt: F.lux Göz Koruyan Program!

Paylaşım için teşekkürler. Ben de bu programı uzun zamandır kullanıyorum. Yalnız bu programı kulllanırken birşeyi gözden kaçırmamak gerekiyor. Program ekrandan birşey okurken veya 3d programlarda modelleme yaparken gözlerin yorulmasını önemli ölçüde azaltıyor. Yalnız çalışmada ışık ayarları yaparken, render alırken veya render'ın photoshop sürecinde bu program mutlaka pasif konuma alınmalı. Yoksa tatsız sonuçlar yaşanabilir.

Hatta burada değerli arkadaşların paylaştığı çalışmalar için önce programı pasif konuma alıp çalışmayı öyle görüp yorum yapıyorum. Yoksa aydınlık nötr bir renk parlaklığı olan bir sahne için, karanlık ve çok sarımtırak bir sahne olmuş gibi yorum yapma riski var.  :D
Cevapla
#3
Ynt: F.lux Göz Koruyan Program!

DEdiğiniz çok doğru çünkü gecenin bu saatlerinde baya bir görüntüyü değiştiriyor günlük kullanımda sıkıntı yok ama dediğiniz noktalarda kapatmak yararlı olacaktır.
www.yunusilkay.com
Yandex Disk üyeliği almak için:
https://disk.yandex.com.tr/invite/?hash=8Y1IU7RK
ynsilky.cgarena.com
Cevapla
#4
Ynt: F.lux Göz Koruyan Program!

Gözlerimi günden güne kaybediyorum,valla çok sağolun :)
Cevapla
#5
Ynt: F.lux Göz Koruyan Program!

Teşekkürler hakkaten çok güzel bir şeymiş
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#6
Ynt: F.lux Göz Koruyan Program!

güzel başarılı bir paylaşım yalnız , yeni nesil monitörlerde  "2005den beri" kaliteli olanlarında genel olarak göz koruma desteği var diye biliyorum ama?
Cevapla
#7
Ynt: F.lux Göz Koruyan Program!

Evdeki bilgisayarım (Masaüstü/AOC) bu kadar yormuyordu gözümü,sadece çok küçük ayrıntıları modellerken çok uzun süre  sabit bir noktaya bakınca biraz yanma oluyodu,laptopta çok zarar gördü  gozlerim(2 ay olmadı alalı) Korkuyorum bi gün kaybedicem diye :D
Cevapla
#8
Ynt: F.lux Göz Koruyan Program!

"Exelans" Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Evdeki bilgisayarım (Masaüstü/AOC) bu kadar yormuyordu gözümü,sadece çok küçük ayrıntıları modellerken çok uzun süre  sabit bir noktaya bakınca biraz yanma oluyodu,laptopta çok zarar gördü  gozlerim(2 ay olmadı alalı) Korkuyorum bi gün kaybedicem diye :D

gözlerin bozulması bilimsel olarak çok zor olduğu kanıtlandı "monitör ve televizyon tarafından" ancak modelleme rig animasyon yaparken gözlerimizi ve vücudumuzu dinlendirmemiz gerekir hem sağlık hem çalışma verimi açısından. 5-10 dk kalkıp yürümek lazım ev içinde yada şirkette, kan dolaşımını hareketlendirip daha sonra camdan dışarıya uzağa bakmanız lazım ki gözleriniz daha iyi dinlensin 5-10 dk yapsanız bu egzersizleri baya faydasını görürsünüz, monitörünüzün arka ışık ayarları da önemlidir, monitör kenarına sarı ışık yada masa lambası benzeri oda lambaları koyarsanız baş ağrıtması yapar, oda için de ışığın mümkün olduğunca göze vurmadan aydınlatması çok önemli hem gözünüzü yorar hem başınızı ağrıtır. oda dizaynlarını buna dikkat ederek yapmak lazım.
Cevapla
#9
Ynt: F.lux Göz Koruyan Program!

Evimdeyken işimin ilerleyişine göre ara verip müzik açar dans felan eder camdada bi hava alırdım,özellikle deneme renderlarında :) İyi yapıyormuşum :) Bu arada gerçekten faydalı bilgiler,teşekkürler :)
Cevapla
#10
Ynt: F.lux Göz Koruyan Program!

"Exelans" Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Evimdeyken işimin ilerleyişine göre ara verip müzik açar dans felan eder camdada bi hava alırdım,özellikle deneme renderlarında :) İyi yapıyormuşum :) Bu arada gerçekten faydalı bilgiler,teşekkürler :)

gözleri dinlendirmek için gözü monitörden çekmek yetmiyor. mümkün olduğunca uzağa bakmaya çalışın daha hızlı dinlendiğini ve rahatladığını göreceksiniz
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.