Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Faro Laser Scanner Focus 3D
#1
Arkadaşlar çok enterasan bir alet aynı zamanda çığır açacak gibi paylaşmak istedim.Çok detaylı inceleyemedim fakat sorularınıza cevap bulmanız adına en altta tanıtım videosu paylaştım.Aynı zamanda web sitesine bağlanıyorsunuz o linkle siteyi inceleyebilirsiniz.


3Boyutlu Lazer Taramada Bir Devrim! Go3D!

Focus3D detaylı ölçüm ve belgeleme için yüksek hıza sahip bir 3D tarayıcıdır. Focus3D sadece birkaç dakika içinde karmaşık çevre ve geometrilerin oldukça detaylı üç boyutlu görüntülerini oluşturur. Focus3D tarama fonksiyon ve parametrelerini kontrol etmek üzere dokunmatik olarak yönetilen bir ekrana sahiptir. Alınan görüntü milyonlarca 3D ölçüm noktasının renkli bir birleşimidir, ve mevcut koşulların eksiksiz bir dijital temsilini sunar.

    Etkin: 120m uzunluğa kadar menzili, seviye sensörü, kullanım kolaylığı, az yer kaplayan ufak ebatları ve otomatik kayıtlama özelliği ile tarama ve işleme zamanından geleneksel lazer tarayıcılara kıyasla ortalama %50 oranında tasaruf sağlar.
    Hassas ve hızlı: Focus3D gerçekliğin yüksek doğruluk oranı ve milimetrik hassasiyetteki sanal kopyalarını saniyede 976.000 ölçüm noktasına kadar çıkan şaşırtıcı bir hızla oluşturur.
    Ekonomik: Focus3D maliyet ve değer oranında bir devrim yaratır. Pazardaki en ekonomik 3D lazer tarama cihazıdır.
    Kullanım kolaylığıyla bir devrim: Dokunmatik ekranı ile pratik kontrol konseptine sahip Focus3D’nin kullanımı bir dijital kamera kullanırcasına kolaydır.


Tanıtım Videosu

http://www2.faro.com/focus/tr/videolar
En ağır işçi benim, gün 24 saat seni düşünüyorum....

:)
Cevapla
#2
Ynt: Faro Laser Scanner Focus 3D

Müthiş bir alet vesselam millet ayda geziyor işte Tolga'cım paylaşım için teşekkürler.

Adamın video da çekim yaptığı yer mükemmel bir yer tolgacım  çekim yaptığı yer münihte bulunan ludvik sarayı bahçesinde ve sarayda geçen yaz gezdim gerçekten mimari ile ilgilenen her kim varsa

gidip gezmesini tavsiye ederim mimari açıdan mükemmel bir yer.

Hani taş mimarisinden öte birde sarayın peyzajı peyzaj mühendislerin görebileceği en güzel yerlerden biri. Dodgy
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#3
Ynt: Faro Laser Scanner Focus 3D

Birşey değil Orhan hocam, teknoloji o kadar çabuk ilerliyor ki, bende kendi kulvarımda ve mesleğimde ilerleyen teknolojiyi takip etmek zorundayım kendimi ileriye taşıyabilmek için.
En ağır işçi benim, gün 24 saat seni düşünüyorum....

:)
Cevapla
#4
Ynt: Faro Laser Scanner Focus 3D

Gercekten iyimis , ama bunu kullanırken etrafta kimsenin olmaması nasıl saglanır o ayrı bir konu :)
The world is a dangerous place to live; not because of the people who are evil, but because of the people who don't do anything about it.
Albert Einstein.
Cevapla
#5
Ynt: Faro Laser Scanner Focus 3D

Mimari olarak çalışma yapacağın yerlerde bunu sağlarsın, örneğin restorasyon projesi yapılacak işlerde inanılmaz işe yarar.
En ağır işçi benim, gün 24 saat seni düşünüyorum....

:)
Cevapla
#6
türkiyede kullanım alanları yavaş yavaş hız kazanmakta. ancak yeterli düzeyde değil. cihaz çok fazla zaman kazandırıyor her türlü konuda sadece restorasyon projelerinde değil, kadastral harita yapımında ve daha fazlası gibi konularda kolaylık sağlamakta.

şimdi yeni versiyonu çıktı. menzil olarak 300 m ve daha yeni özellikleriyle.
tabi 300 m olarak hesaplanıyor ancak etki alanı genişlemiştir sadece.

siz çalışma yaparken etrafta insanlar olması pek sıkıntı yaratmıyor sadece önünden geçmemesi yeterli. zaten alet çalışmaya başlayınca herkes bi merak içinde soruyor ne işe yarıyor bu diye. tabi sizde çevrede gezinmemeleri için lazer cihazıdır uzak durun zararlı ışın yaymaktadır dediğinizde zaten pek kimsede yanaşmıyor. denenmiştir çalışma esnasında.

tabi cihazı almakla ve kullanmakla iş bitmiyor devamlı kendinizi yenilemeniz gerekiyor. özellikle kendine ait programda bir çok iş yapılabilmekte. kimileri formatını çevirip farklı programlar kullansada aslında kendine has programı yeterli düzeydedir.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.