Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fişleniyor muyuz ?
#1
Uzun zamandır denk geldiğim bir durum sistematik olarak devam etmekte.

Forum konuları zaman ve kartuş derdi olmayan kişi veya kurumlarca belgeleniyor.

Bir nevi kayıt altına alınıyoruz. Bunu yapan kişi ya da kurumun yazılarımızı ne amaçlı belgelediğini ve bizden habersiz kullanıp kullanılmayacağını bildirmesi gerekir.

Herkes yazdıklarından ve yaptıklarında sorumludur ama böyle hiçbir bilgi vermeden ve her yazının konu ayrımı yapılmaksızın takip edilip kayıt altına alınması tedirgin edici bir durum.

Bu süreç memuriyet gibi belli aralıklarla devam etmekte.

Anlık bir örnek:Belgelenme sonrası profil kontrolü örneği:
Bu konuda bilgi sahibi olanlar bizi bilgilendirise çok iyi olur.

Bu otomatik bir bir bilgisayar işlemimidir.Hafta başı raporlama gibi.
Cevapla
#2
Ynt: Fişleniyor muyuz ?

Bu soru benimde aklımı karıştırıyor.

Yöneticilerden bir cevap beklemekteyim.....
Cevapla
#3
Ynt: Fişleniyor muyuz ?

merhaba arkadaşlar o yazdıran şahıslar normalde üye olmadan baktıkları zaman linkler üye ol uyarısı yapıyor ve gözükmüyor ama üye olma zahmetinde bulunmak istemeyen bu uyanık şahıslar yazdır butonu na basarak linkleri alıp gitmektedir.

Tek yapılacak şey web sayfasıyla hangi arkadaşımız ilgileniyorsa forumdan yazdır butonunu kaldırmak.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#4
Ynt: Fişleniyor muyuz ?

Forumdan yazdır butonunu kaldırmaya gerek yok.Orhan hocam, ben kendi forum sistemim de kullanmıştım.Bunun için php kodların arasında, küçük bir kod yazma işlemi ile halledilebiliyor.Sinan hocam bir kaç yere bakarsa bulabilir.Bunun dışında, yazdır komutunu kullanan bildiğim kadarı ile google ın örümcekleri, yani fişleme falan yok. Google da birşey aratırsanız ve sizin karşınıza diyelim cgstudyo çıktı, baktığınız zaman size yazdırılabilir sürümü gösterir bazen.Üste de link koyar bu yazdırılabilir sürümün ana konusuna git gibisinden.Yani genelde arama motoru örümcekleri geziyor.Buda kötü birşey değil çok çok iyi birşey.Aynı zamanda o ziyaretçilerin hiçbiri sizin ip adresinizi görmez göremez.Yetkili forum üyeleri haricinde.
Cevapla
#5
Ynt: Fişleniyor muyuz ?

vay beee ne güzel bi işmiş valla üye olup 2 dk indirsen olmicak sanki, ilk defa böyle bi şeye rastlıyorum galiba tek çözüm Orhan hocamın dediği gibi yazdır butonunu kaldırmak gerek
Cevapla
#6
Ynt: Fişleniyor muyuz ?

İzzet hocam evet haklısınız google yanlız 66. diye başlıyan ip lerle  çekiyor bilgileri  mesela az önce baktım maya dersini çin ip yazdırması yapıyor  tabiki bu fişlenme değil sadece şuna hızlı bilgiyi alıp gitme diyelim.

Benim için açıkçası bir sakıncası yok tabi takdir diğer arkadaşların.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#7
Ynt: Fişleniyor muyuz ?

"orhanalkan" Adlı Kullanıcıdan Alıntı:İzzet hocam evet haklısınız google yanlız 66. diye başlıyan ip lerle  çekiyor bilgileri  mesela az önce baktım maya dersini çin ip yazdırması yapıyor  tabiki bu fişlenme değil sadece şuna hızlı bilgiyi alıp gitme diyelim.

Benim için açıkçası bir sakıncası yok tabi takdir diğer arkadaşların.


Yazdırma sonrası aynı anda birçok üyenin profil kotrolü için hangi program kullanılıyor.

Aynı ana  şans eseri ziyaretçi aramaları denk gelmiş  olsa olabilir de bu süreç belli aralıklarla aynı anda ve biçimde düzenli olarak devam ediyor.

Daha detaylı bir açıklaması varsa benim için de sorun yok Orhan Abim.
Cevapla
#8
Ynt: Fişleniyor muyuz ?

valla kardeşim daha detayını bilmiyorum buna vakıf arkadaşlar evvela cevap vereceklerdir.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#9
Ynt: Fişleniyor muyuz ?

VAlla benim bu konuyla ilgili bir bilgim yok. Kötü bişey olduğunu zannetmiyorum açıkçası.. Bir insan başkalarını fişlemek istiyorsa en son yapacağı şey gelip forum konularına açtığı konular yazdırması olacaktır. Zira dünyanın en büyük fişleme sitesi zaten yayında..

Hemde öyle bir site ki sizin neleri sevdiğinizi neleri sevmediğinizi, nelerden hoşlandığınızı,arkadaşlarınızı hepsini biliyor.
Fotoğraflarınıza, kimlik bilgilerinize sahip..
Hangi siyasi görüşe meyilliisiniz, hangisini hiç sevmiyorsunuz biliyor..
Ailenizi biliyor. ÇAlıştığınız işyerini biliyor..

Adı ne mi bu sitenin. Adı FACEBOOK.. Ve herbirimiz bu siteye üyeyiz. Bir ara Kitleler Pskolojisi diye bir kitap okumuştum ve şöyle derdi. Bütün insanlığa bir yalan söylemek, tek bir insana söylemekten çok daha kolaydır. Bizi de gaza getirdiler hepimizin güzel bir facebook hesabı oldu.. Şİmdi forumda yok fişleme var falan...
Geçelim bunları efendim... Zira insanları durduk yere tedirgin ediyor olabiliriz.Zaten dünyanın en büyük fişleme sitesi dururken bizim sitede böyle bişey yapmalarına gerek yok.  ;)
Cevapla
#10
Ynt: Fişleniyor muyuz ?

Hocam konu başlığı yanlış algıya sebebp olsada sizin bahsetiğiniz facebook un reklam vermek için tüm verileri deşifre etmeside doğru olay .

Yanlız ben bu konu içinden sadece şunu almak istiyorum bir video ders hazırlayan kişi için 10 dakikalık bir ders nerden baksak 45 dakika  sadece video haline getirme zamanıdır bu kadar emeğe karşı kişilerin foruma üye olmadan yazdır butonu ile linkleri alıp gitmesi bence hiç hoş bir davranış değil.

Bir zahmet bu kadar forumdaki emeklere karşılık bir  email adresiyle şifresini 2 dakikada yazıp üye olsun insanlar bu olaydan ötürü dışardan ziyeretçi
modunda linklerin deşifre olmasının önüne geçilmesi sitemize yarar getirecektir.

Yazdırma özelliğini bir şekilde bu durumunun elden geçmesi gerekiyor diye düşünüyorum.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.