Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Harabe
#1
Merhaba.
Öncelikle can sıkıntısından başlayıp bıraktığım sahnelerden biri olmasın diye bitirme zorunluluğu hissetmek için konuyu daha yüzde 10luk bile olmayan haliyle açtığımı belirtmek istiyorum.

Çalışmayı biraz kaplama-ışıklandırma biraz da ağaç modelleyerek organik modelleme öğrenmek için yapıyorum.İlk kez alpha kullandığım çalışma oldu kendisi.

Uyanıklık olsun diye ivy generator ile yaprak yapmaya çalıştım, o da dallara istediğim gibi yayılmadı. Artık alpha ile yaprak yapacağım, yerleştirmesi sıkıcı olsa da. Ağaç modellemek de açıkcası kafadan yapınca baya zor oluyormuş.

Sonuç olarak ortaya assassin's creed iv oyununda bulunan maya kalıntılarına benzer görüntü çıkarmak istiyorum. Temel atmak için bi kaç deneme renderı aldım, gaza da getirir belki devam etmem için. Etarafa bi yere yüksek kayalık, merkeze bir kaç yapı kalıntısı, çevresine ağaçlar,çiçekler, belki uzağa bi yere nehir.

Başlangıç olarak gözüme toprağın displaceinin fazla olması takıldı. vrayfur görünmüyor nerdeyse. Çiçekleri de render zmanı kameranın baktığı yere çevireceğim.

Bir de küçük bir sorum var. Ivy generatorun kaplamasını değiştirebiliyor muyuz?
Cevapla
#2
Resimleri başka siteye yükleyin görünmüyorlar.Bu site yasaklanmış. tinypic.com ideal olanıdır.
Cevapla
#3
başlangıç güzel ellerine sağlık
http://www.blenderturkey.com
Birşeyden uzak olan bir kimse, yakın olan adam kadar o şeyi göremez. ne kadar zeki olursa olsun. 
Cevapla
#4
dokoo, post: 87940, member: 17479 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Resimleri başka siteye yükleyin görünmüyorlar.Bu site yasaklanmış. tinypic.com ideal olanıdır.

teşekkürler uyardığınız için. tinypic'e yükledim.

SADIK ALÇIK, post: 87941, member: 8496 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:başlangıç güzel ellerine sağlık

teşekkürler.
Cevapla
#5
ağacı oyun modlamasında kullanmak için low poly yapmıştım. low poly devam edip ağaç eve çeviriyorum. bereketli çıktı ağaç. aklıma baya fikir getiriyor. umarım harabeden sonra ağaç evi de tamamlarım.

Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.