Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İTİDÂL
#1
İTİDÂL

Yaklaşık bir haftadır, Gezi parkı direnişiyle başlayan süreç, bugün sıkıntılı bir noktaya gelmiştir. Günlerdir süren bu eylemlerin devamında, beklenen yumuşama hayata geçmediğinden, direnişin öfkesi tetiklenmiş ve bu öfke karşılıklı çatışmaya dönüşme olasılığıyla sorgulanır hale gelmiştir.

Haklı itirazları içeren ve yıkım yaratmayan boyutlarına destek verdiğimiz, ancak şu haliyle anlamsız bir iç çatışmaya dönüşme riski taşıyan bu olayların sonucunda, bugün geldiğimiz nokta, iç kutupların giderek sivrilmesi ve Türkiye’nin; içeride ve dışarıda inşa ettiği  itibarının zeval görmesidir. Bu ağır sonuç, akli selim hiçbir vatandaşın razı olmaması gereken bu sonuçtur.

Sosyal saygı ve anlayış içerisinde; itirazların karşılıklı olarak dinlenmesi,

Provokatif çarpıtmaların önünü açacak ve cepheleşme tesis edecek, her türlü beyandan kaçınılması,

Kaynağı belirsiz, güvenilir olmayan ve gerçekliği kesinlik kazanmamış her türlü görsel ifşadan kaçınılması bugün milli bir sorumluluk ve halk görevi icabetidir.

Devletin mukim makam ve otoritelerinin “verilmek istenen mesajın alındığı ve gereğinin yapılacağı” yönündeki beyanları, gösterilen tepkinin önemli bir kısmının; amaç doğrultusunda hayata geçtiğinin göstergesidir.
Bu aşamadan sonra gösterilecek olan “şiddete ve/veya ağır öfkeye dayalı tepki” iyi niyet rabıtası kurma çabalarına karşılıklı olarak zarar verme riskini barındıracaktır.

Tüm duyarlı dost ve arkadaşlarımızın, bu hususta bilinç sahibi olmaları ve itirazlarını bu bilinçle seslendirmelerini rica ediyorum.

Aksi halin husulünde; karşılıklı çatışmalar artacak, bu çatışma beraberinde ciddi bir sosyal yıkım getirecektir. Bunun sonucunda ise, direnen-direnmeyen, tüm halkımızın korktuğu istikrarsızlık ve bölünme tehlikesi tüm çıplaklığıyla yaşanır hale gelecektir.

Talep ve ricada bulunduğum; “ANAYASAL HAKKINIZDAN VAZGEÇMENİZ, SUSMANIZ VEYA SİNMENİZ DEĞİLDİR”.

Talep ettiğim, itirazlarınızın kamu nizamı çerçevesinde dikkatli bir dil ile ifade etmenizdir. Zira giderek hassaslaşan bu süreçte, taraflar bazı ifadeleri kendilerine karşı algılamakta ve bu ifadeler karşısında daha keskin bir dil kullanarak ve istem dışı olarak; karşılıklı tahrike zemin hazırlamaktadır.

Sevgi ve Saygımla
Mehmet ÇETİN
Cevapla
#2
Ynt: İTİDÂL

Güzel bir yazı olmuş eline sağlık Mehmet Hoca.  Dodgy
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.