Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Julian Beever
#1
Julian Beever 1959 doğumlu ressam.
Julian Beever,cadde ve sokaklara yaptığı 3 boyutlu resimlerle tanınmaktadır. Herkesin gelip geçtiği yerlere çizilen bu resimler ilk bakışta gerçekçi bir görüntü hissi veriyor.

15 yıldır bu sanatı icra eden ve İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya, Belçika ve Amerika’nın pek çok sokak ve caddesinde çalışmaları bulunan Beever, kullandığı “Anomorphose” tekniğiyle yaptığı resimlere inanılmaz bir derinlik veriyor, görenleri şaşkına çeviriyor. Beever’ın yaptığı bir çeşit illüzyon. Aslına bakarsanız ona “Kaldırım Picasso”su denmesini yadırgamamak gerekiyor. Çünkü gerçek bir deha ile karşı karşıyayız. Bir dahi, tıpkı sanatın bütün dallarında olduğu gibi yeteneğiyle bilinenleri kökünden değiştirebiliyor.

Ancak kullandığı teknik itibariyle elbette kaldırımdaki resme ancak belli bir açıdan bakmak doğru görüntünün yakalanmasını sağlıyor. Üç boyutlu bir etkiye sahip olan resimleri oluşturmak ise gerçekten zor. Ancak yine de günümüz teknolojisinde bu 3 boyutlu çalışmaların hesaplanmalarını yapan programlar mevcut. Yine de teknolojiye rağmen kolay bir iş olmadığını belirtelim. Julian Beever kadar olmasa da Avrupa’da “Street Art” tarzıyla ustalıklarını konuşturan birçok sanatçı-ressam mevcut.

Beever artık bu tarzını büyük şirketlerin reklamları için de icra ederek iyi para kazanıyor. Ancak elbette asıl amacını, yani işin sanatsal boyutunu ihmal etmiyor. Bu tarz çizimler Avrupa’nın küçük-büyük her şehrinde görülmesine rağmen, gerek çizim esnasında gerekse çizimden sonraki ilgiyi uzunca bir süre koruyor. Ülkemizde ise bu uygulama hemen hemen yok gibi.

http://www.blenderturkey.com
Birşeyden uzak olan bir kimse, yakın olan adam kadar o şeyi göremez. ne kadar zeki olursa olsun. 
Cevapla
#2
Ynt: Julian Beever

Adam sanatçı... Diyecek birşey yok.. Clap Clap Clap
Cevapla
#3
Ynt: Julian Beever

Allah yetenek vermiş walla muazzam çalışmalar gerçekten Dodgy
Cevapla
#4
muhteşem bir yetenek.
Cevapla
#5
bir dershanede çapına bakmadan böyle birşey istiyor :)) şimdi bu adamı bulup göndersen verdiği fiyatı beğenmezler. Çünkü sanata emeğe karşlığı verilmiyor ülkemizde o yüzden böyle şeyler çıkmıyor bizden..
3dcapsule.tv / hhgemalmaz.cgarena.com / facebook.com/hhgemalmaz
Ankara'da İş Arıyorum.
Cevapla
#6
Biz bu tip bir adam görsek ''durduk yere icat çıkarma deriz'' muhaha
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.