Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KADİR GECESİ
#1
Ramazan Ayının son günlerini yaşarken Heyecanla beklenen günlerden birtanesi de Kadir Gecesidir. Bin aydan daha hayırlı olan, günahların af edildiği insanların isteklerinin yerine geldiği Mübarek Ramazan Bayramı’nın yaklaşıldığını müjdeleyen O Mübarek gece; Kadir Gecesi 2013 bu sene 3 Ağustos Cumartesi akşamını 4 Ağustos Pazar günü’ne bağlayan geceye denk geliyor. Yani Müslüman kardeşlerimizin sabırla, heyecanla ve özlemle beklediği Kadir Gecesi 3 Ağustos 2013 gecesi dualarla, ibadetlerle geçirilecek.

Kadir Gecesi, İslam dinine göre, Kur’an-ı Kerim’in vahiy yoluyla İslam Peygamberi Hz.Muhammed (s.a.v) e gönderilmeye başlandığı gecedir.
Kadir gecesinden Mekke devrinde nazil olan ve Kur’an-ı Kerim’in doksan yedinci suresi olan beş ayetlik Kadir Suresi’nde bahsedilir. Bu surede Kur”an”ın indirildiği kadir gecesinden bahsedildiği için bu sureye Kadir Suresi denmiştir. Kadr, ‘azamet’ ve ‘şeref’ demektir. Kadir Suresinde Kur”an”ın kadir gecesinde indirildiğinden, kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğundan, kadir gecesinin rahmet ve berekete vesile olduğundan, bu sebeple insanlık için taşıdığı değerden bahsedilir.

Meâli:

“Hakikat, biz onu (Kur’anı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin (o büyük fazl u şerefini) sana bildiren nedir? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Onda melekler ve Ruh, Rablerinin izniyle, herbir iş için iner de iner. O (gece) tan yeri ağarıncaya kadar bir selâmdır.”

KADİR GECEMİZ CÜMLETEN MÜBAREK OLSUN
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#2
Ynt: KADİR GECESİ

Herzamanki duyarlılığınla burdasın başımızdasin abim.. Allah tüm müslüman aleminin kadir gecesini mübarek eylesin.. Allah c.c. tüm duaları kabul etsin inşallah..  a.r.o My
Cevapla
#3
Ynt: KADİR GECESİ

"Orhan Musellim" Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Herzamanki duyarlılığınla burdasın başımızdasin abim.. Allah tüm müslüman aleminin kadir gecesini mübarek eylesin.. Allah c.c. tüm duaları kabul etsin inşallah..  a.r.o My
Estağfurullah. Cümleten kardeşim Dodgy
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#4
Ynt: KADİR GECESİ

Herkesin Kadir Gecesi mübarek olsun
Tasarımın gヅlen yüzü… www.muratguler.net
3D Max Çalışmalarım... http://muratguler.cgarena.com/

[img width=300 height=12]http://i1081.photobucket.com/albums/j342/graffixmurat/alt-ksm.jpg[/img]
Cevapla
#5
Ynt: KADİR GECESİ

Allah hepimizin dualarını kabul etsin. Kadir Gecemiz mübarek olsun  My  Exclamation
Cevapla
#6
Ynt: KADİR GECESİ

Kadir Gecesi'ni akşam namazından sabaha kadar tövbe ve istiğfar ederek, Kur'an ve salâvat okuyarak, farz namazlara evvabin, teheccüt, tesbih namazlarını ilave ederek, Cevşen ve benzeri dualar yaparak geçirmeliyiz.

Cennetteki köşk ve sarayları sanki 30 binde bir fiyatına satmaktadır bu gece. Bir köşkün fiyatı 60 bin rekât namaz kılmaksa eğer, bu geceye mahsus o bedel iki rekâta düşüyor. Bin aydan daha hayırlı olan bu gece, tövbe ve istiğfar edilerek, farz namazların yanı sıra nafile namazlar kılınarak, Kur'an ve salâvatlar okunarak değerlendirilebilir.

İhlâsla bir Yasin mi okudunuz? Her bir harfine 30 bin sevap alarak, âdeta 30 bin Yasin okumuş gibi oldunuz.


Rabbim bu geceyi ibadetle dolu dolu geçirmeyi, Nefsimize yenilmeden istiğfar ederek affedilmeyi nasip eylesin. Kadir Geceniz Mübarek olsun
http://www.blenderturkey.com
Birşeyden uzak olan bir kimse, yakın olan adam kadar o şeyi göremez. ne kadar zeki olursa olsun. 
Cevapla
#7
Ynt: KADİR GECESİ

Kadir geceniz mübarek olsun Arkdaşlar. Af dileyin. Yakarın.. BU gece büyük fırsat!!  Dodgy
Cevapla
#8
Ynt: KADİR GECESİ

Kadir gecemiz mübarek,dualarımız kabul olur inşallah  Hi
Cevapla
#9
Ynt: KADİR GECESİ

Anladığım Kadarıyla Bu Gece Siz Müslümanlar İçin Diğer Tüm Gecelerden Daha Değerli Bir Gece..Bu Vesile ile Sizlerin Bu Gecesini Kutlarım..Bu Gece Dünyada Süregelen Savaşlar ve Çatışmalar Nedeni ile Onbinlerce Masum İnsan Katledilmekte ve Ölmekte..Tüm İnsanlık Adına Bulunacağınız İyi Dileklerin Gerçekleşmesi Ümidiyle,İyi Geceler Dilerim Sevgili CgStüdyo Ailesi..
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.