Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lockheed P3 Orion
#1
selamlar, yeni modelim Lockheed P3-Orion askeri uçak.
modelleme bu aşamaya kadar aralıklarla 3 gün, çalışma saati olarak 12 saat kadar sürdü.
modellemeyi 3ds max 2009 ile yapıyorum. kaplamaya geçmeden önce modeldeki gördüğünüz hataları vs. yazarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
Cevapla
#2
Oğuz hocam modellerini genel olarak çok temiz yapıyorsun. Segment sıklığına bakıyorum çok dengeli. Modelde iyi modellenmiş sadece arkadaki dik kuyrukta bir parça fazlamı olmş. Orada sanki bir kare polygon fazladan var gibi. 3.resimde daha iyi belli oluyor. O acaba uçağın bir parçasımı bilmiyorum.
Cevapla
#3
en tepedeki kısmı diyorsun galiba hocam. uçağın parçası o, gövdenin altındaki parçalardan orada da var.
Cevapla
#4
model de hata derken?.....şaka herhalde değil mi? :) ben sonraki aşamaya dayanamayıp ne zaman geçeceğinizi merak ediyorum. Kapılarını felan açıp, uçağın içini yapmaya felan :) -ki o zaman özel jet'lere başlamanız için elimden gelen her türlü psikolojik baskıyı yapacağımı şimdiden yazayım :)
Cevapla
#5
Pek görmedğim bir uçak çeşidi ondandır yorum yok amma modelleme çok temiz.
Cevapla
#6
hangi resmi refarans alarak yaptın bilmiyorum ama https://tr.wikipedia.org/wiki/Lockheed_P-3_Orion adresindeki uçak resimde seninki ile bir iki farklılık var normalde çizimin süper ona bir sözüm yok ama hata olarak istediğin için yazıyorum.

üsteki yazdığım adresteki resmi referans alarak:
-Sendeki çizimde o son pencere fazla gibi orjinalind yok gibi gördüğüm.
-Kanatlar birazdaha V şekilde kalkık duruyo sanki orjinalinde.
-Birde gövde daha bi en olarak mi ne geniş gibi yani büyük gibi görünüyor orjinalde
Ara
Cevapla
#7
H737, post: 117102, member: 26544 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:model de hata derken?.....şaka herhalde değil mi? :) ben sonraki aşamaya dayanamayıp ne zaman geçeceğinizi merak ediyorum. Kapılarını felan açıp, uçağın içini yapmaya felan :) -ki o zaman özel jet'lere başlamanız için elimden gelen her türlü psikolojik baskıyı yapacağımı şimdiden yazayım :)

teşekkür ederim hocam. iç mekan bende düşünüyorum ama gövdeyi modellemek için blueprintten faydalanabiliyorken iç mekanlar için istediğim referans resimleri pek fazla bulamıyorum açıkcası. google resim dolu evet ama modelleme için yetersiz kalıyor büyük kısmı.
jet konusunu bende düşünüyorum, bu uçak bittikten sonra başlamak üzere bana bir tane öneri yapın o zaman, hangi uçağı modelleyim?

İbrahim Baş, post: 117109, member: 870 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Pek görmedğim bir uçak çeşidi ondandır yorum yok amma modelleme çok temiz.
teşekkür ederim İbrahim, anti-submarine görevi. 1959 yapımı denizaltı tespit imha uçağı bildiğim kadarıyla. yapısı kargo içinde uygun, nakliye uçağı olarakta kullanılabilir belki.

chenmy1, post: 117111, member: 30760 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:hangi resmi refarans alarak yaptın bilmiyorum ama https://tr.wikipedia.org/wiki/Lockheed_P-3_Orion adresindeki uçak resimde seninki ile bir iki farklılık var normalde çizimin süper ona bir sözüm yok ama hata olarak istediğin için yazıyorum.

üsteki yazdığım adresteki resmi referans alarak:
-Sendeki çizimde o son pencere fazla gibi orjinalind yok gibi gördüğüm.
-Kanatlar birazdaha V şekilde kalkık duruyo sanki orjinalinde.
-Birde gövde daha bi en olarak mi ne geniş gibi yani büyük gibi görünüyor orjinalde

teşekkürler hocam. referansım öncelikle blueprint sonrasında internette bulduğum referans resimler. kanatların duruşu blueprinte uygun belki açıdan dolayı farklı görünüyordur.
son pencerenin üstüne rescue yazılı yuvarlak cam kapak gelecek, o son kısım pencere olarak kalmayacak yani.
gövde ise dediğim gibi blueprinte sadık kalmaya çalıştım, belkide blueprint hatalıydı bilemiyorum.


Cevapla
#8
the hunter yazıyor senin modelde birkaç değişik modeli var sanırım:

Yapımcı isimleri ve kullanılan ülkeye göre değişiyor gibi.

navy:


hurricane hunter:

lockhead martin:
Ara
Cevapla
#9
doğru tek tip değil, çeşitleri var. zaten çok bildiğim iyi tanıdığım bir uçak değil. ne modellesem diye bakınırken gördüm bende, hoşuma gitti modelleyim dedim. lockheed martin üretici firmanın ismi bu arada.
Cevapla
#10
Hocam valla çalışmalarınız çok güzel tebrik ederim. Ellerinize sağlık. Güzel bir de render'ı hakediyor bence. Sabırsızlıkla bekliyorum.Hi
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.