Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NVIDIA G-SYNC Teknolojisi
#1

NVİDİA G-SYNC TEKNOLOJİSİ


SORUN:
İlk üretilen televizyonlar öncelikle 60Hz yenileme hızına sahipti çünkü Amerika Birleşik Devletleri enerji nakil hatları şebekesi 60Hz AC güce dayalıydı. TV yenileme hızını bu enerji nakil hatları şebekesine eşitlemek ilk elektronik cihazların daha kolay tasarlanmasına olanak sağladı ve ekran üzerindeki güç enterferansını azalttı.

80'li yılların başında PC'ler piyasaya çıktığında, CRT TV teknolojisi iyice yerleşmişti ve özel bilgisayar monitörlerinin tasarlanmasında kullanılabilecek en kolay ve en uygun maliyetli teknolojiydi. 60Hz ve sabit yenileme hızları standart hale geldi.

Sorun şu ki, ekran kartları sabit hızlarda render yapamıyor. Çerçeve hızları GPU'nun aldığı anlık yüke bağlı olarak, tek bir oyunun tek bir sahnesinde dahi önemli düzeyde değişiklik göstermektedir.

‘VSync Off Mode’ (VSync Kapalı Modu) çoğu bilgisayar oyuncusunun kullandığı varsayılan yoldur. Bunun olumsuz tarafı, tek bir yenileme döngüsü 2 görüntü gösterdiğinde, ekranda çok net bir "ayırma çizgisi" meydana gelmesidir.
Ekran kopmasına karşı ortaya koyulan çözüm, VSync'in açılmasıdır, böylece GPU ekran güncellemelerini monitör döngüsü yeni bir yenileme döngüsüne başlayana kadar ertelemeye zorlanır. Bu, GPU çerçeve hızının görüntü yenileme hızının altına her düştüğünde takılmaya neden olur.


NVIDIA G-SYNC

AYRICA YARIŞMASI DA VAR
http://www.nvidia.com.tr/object/g-sync-contest-tr.htmlBurada, ekran kopmalarını, VSync girdi gecikmelerini ve takılmaları ortadan kaldıran NVIDIA G-SYNC devreye giriyor. Devrim niteliğindeki bu özelliği elde etmek için monitörlere yerleştirdiğimiz bir G-SYNC modülü ile GPU'yu monitöre senkronize etmek yerine, G-SYNC'in monitörü GPU çıktısına senkronize etmesine olanak veriyoruz ve bu şekilde oyunu tanımını yeniden yapan kopmasız, daha hızlı, daha akıcı bir deneyim elde ediyoruz.

Sektörün önde gelen kişileri John Carmack, Tim Sweeney, Johan Andersson ve Mark Rein NVIDIA G-SYNC’in oyunları geliştiren teknolojisini büyük beğeni ile karşıladılar. Profesyonel eSports oyuncuları ve profesyonel oyun ligleri, ekran üzerindeki hareketler ve klavye komutları arasında fark edilmeyen gecikme sayesinde daha da iyi refleksler gerektirerek bir oyuncunun gerçek becerisini gösteren NVIDIA SYNC'i kullanmak için sıraya giriyorlar.

G-SYNC’in görüntü gecikmesi, kopma ve takılmayı ortadan kaldırması, G-SYNC ile özellikleri geliştirilen herhangi bir monitörde muhteşem bir görsel deneyim sunar; bu öyle muhteşem bir deneyimdir ki bir daha hiç ‘normal’ bir monitör kullanmak istemeyeceksiniz. Oyuncular, G-SYNC ile hızlı bir GeForce GTX grafik kartı ve düşük gecikmeli giriş cihazları ile bir araya geldiğinde, görüntüleme deneyiminde en son teknoloji değişikliklerin yanı sıra önemli bir rekabet avantajı elde eder. Bu, tutkulu oyuncuların ilgisini kesinlikle çekecektir. NVIDIA G-SYNC, eSports oyuncuları için gerekli bir yükseltmedir. G-SYNC’in görüntü gecikmelerini yok etmesiyle, başarılar ve başarısızlıklar tamamen oyuncuların elindedir, profesyoneller ile amatörler arasındaki ayrım belirginleşir.

Eğer eSports profesyonelleri gibi siz de mümkün olan en net, en hızlı, en akıcı, en hassas oyun deneyimini istiyorsanız, NVIDIA G-SYNC monitörleri, oyununuzu tam anlamıyla değiştiren ve benzerini hiçbir yerde bulamayacağınız monitörlerdir. Tekrarların yaşandığı bir çağda gerçek bir yenilik olan NVIDIA G-SYNC oyunları görüntüleme şeklinizi yeniden tanımlayacak.

Sonuç Olarak Bizi İlgilendiren Birşey Yok :D Sonuçta NVIDIA GeForce GTX 650Ti BOOST GPU veya üzerini gerektiriyor. muhaha
Cevapla
#2
Bilgiler için teşekkürler, demek oluyor ki yeni ekran kartı alırken gelişime açık olan, hem Cuda hem G-Sync olsun Nvidia tercih edilmesi daha mantıklı
http://www.blenderturkey.com
Birşeyden uzak olan bir kimse, yakın olan adam kadar o şeyi göremez. ne kadar zeki olursa olsun. 
Cevapla
#3
Ah Şu paranın Gözü Kör Olsun muhaha
Cevapla
#4
Teşekkurler.. Dodgy
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.