Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Photoshopla Alakalı 2 Sorunum...
#1
Merhaba forum üyeleri; photoshopun 2019 CC 20.0.0.4 sürümünü kullanıyorum. 
1. Sorunum aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi "Yeni açılan sayfa" panelle birleşik açılmıyor. Window-Arange menüsünden yaptığımda sadece o an açık olan sayfalar için geçerli oluyor. Yapmak istediğim aşağıdaki photoshop sayfalarından sağdaki gibi her yeni sayfa açtığımda otomatik olarak panelle birleşik açılması ancak hangi ayar menüsünden yapılır bulamadım.Acaba hangi ayar açılan tüm sayfaların otomatik olarak panele yapışık olarak açılmasını sağlar?

2. Sorunumda bir resim üzerinde çalışırken Curves, levels gibi panelleri açıyorum, o an photoshop dışında pc de başka bir proğrama v.s geçersem paneller kapanıyor. Örnek olarak yazıyorum; çalışma yaparken levels panelini açıyorum, o an internet tarayıcısı açmam gerektiğinde levels paneli kendiliğinden kapanıyor. Diğer sürümlerde böyle bir sorunum yoktu. Levels paneli ben üzerindeki çarpı işaretine basmadığım sürece açık duruyordu. Ancak yeni sürümde herhangi bir sayfaya geçsem kapanıyor. Tekrar layer panelinden levels layerine çift tıklamam gerekiyor. 

Bu iki sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum...

Cevapla
#2
Aynı konudan şikayetçi olanlar varsa 1. sorunun çözümünü buldum.
Edit - Prefences - Workspace - yolunu izleyip seçeneklerden Open Documents as Tabs' a tık koyduğunuzda, yeni sayfa panele birleşik şekilde açılıyor. Diğer sürümlerde farklı şekilde olabiliyor. Diğer sürümlerde de edit-prefenfes yapıp açılan tüm menüde "as tabs" içeren herhangi bir seçeneğe tik attığında yada kaldırdığında çözebiliyor...
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.