Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rainmeter Kitaplığı
#1
Merhaba.
Rainmeter adlı masaüstü düzenleme programı için sahne hazırlıyorum.
Rainmeter'ı özet geçmek gerekirse tüm ikonları istediğiniz gibi düzenleyebildiğiniz, istediğiniz istatistiklerin masaüstünde görünmesini sağlayan program. Kullanmak için isterseniz hazır yapılmış skinleri indiriyorsunuz. İsterseniz kendiniz grafikleri hazırlayıp kodlayabiliyorsunuz.

Geçenlerde oyunlarımın masaüstü simgelerini kaldırıp oyun kutusu haline getirdim.


daha sonra arkaplan tasarlamak aklıma geldi ama arkaplana oyun kutularının resimlerini oturtmak kötü görüneceğinden masaüstü arkaplanını tamamen 3 boyutlu hale getirmeyi düşündüm. 3 boyutlu hale getirdikten sonra örnek olarak radyonun ileri-geri tuşlarını photoshopta kopyalayıp küçük jpeg haline getireceğim. rainmeter'a bu küçük resmi tanıttıktan sonra masaüstünde yerine oturtacağım. böylece tıklanabilir 3 boyutlu arkaplan görüntüsü elde edeceğim. diğer işlemleri kullanacağım tüm simgeler için yapacağım.

İlk olarak kitaplığın görünecek kısmı ile steam adlı programa alternatif logo hazırladım. Alttaki kısım masaüstüm olacak görüntü. Rafları kullanacağım programların alternatif simgeleriyle dolduracağım. Mesela yanan mum modelleyeceğim. daha sonra alevine tıklandığında bilgisayarı kapatma seçeneği ekleyeceğim. Yarın finalim bittikten sonra devam edeceğim modellemeye. Hevesim kaçmasın hatta konu açıp konunun sonunu getirmek zorunda kalayım diye konu açtım =)
Cevapla
#2
Bu iyiymiş ya araştıracağım bunu :)
Cevapla
#3
diğer oyun platformlarının da modelleri tamam. kodları hazırlayıp sistemi oturtunca kutu modellerini yenileyeceğim. şimdilik elimde bi dizayn olsun, kafamdakileri oluşturayım. bi nevi eskiz.
Cevapla
#4
windows media player da hazır =)
büyük yuvarlak wmp'ı açmak için kullanacağım buton. diğer 3ü de sırayla bir önceki şarkı, durdur/başlat, bir sonraki şarkı.
büyük kare boşluk albüm resmi alanı. altındaki dikdörtgen boşluk parça adı, sanatçı adı, süre gibi şeylerin olacağı kısım.

Cevapla
#5
bilgisayarı kapat tuşu da hazır. yanına uyku modu ve yeniden başlat için de bir şeyler düşünüyorum. bunlar dışında oyun kutuları ve program simgeleri kaldı. sonrası kodlama.
Cevapla
#6
Dvd kutusunu da kapladım. kaplama dosyasını psd olarak kaydettim. aynı çözünürlükteki dvd coverlarını daha sonra psd üzerine tek tek bindiip diğer oyun kutularını da koyacağım.

Cevapla
#7
çok süper gidiyor son kaplanmış bitmiş halini merak ediyorum aceleye gerek yok tabi biz her zaman burdayız
http://www.blenderturkey.com
Birşeyden uzak olan bir kimse, yakın olan adam kadar o şeyi göremez. ne kadar zeki olursa olsun. 
Cevapla
#8
teşekkürler =) hem renderını atacağım hem de kodlamayı bitirince videosunu çekeceğim.
Cevapla
#9
bilgisayarımda yüklü olan oyunların kutularını da kapladım. arka yüzlerini yanlış mirrorlamışım. ters görünüyor. normali öyle değil. skyrimin de arka yüzü görünmemiş, o da var aslında. kitaplıkta duranlar normal.

Cevapla
#10
başlat menüsünü kaldıracağımdan uyku modu için de iksir şişesi düşündüm. zehir manasında. tıklayınca uyutsun diye.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.