Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RİSTORANTE NEOCLASSİCO-NEOKLASİK RESTORANT
#1
Çalışma Hakkında: Öncelikle herkese merhabalar. İtalyan çizgisinde tasarlanmış olan restorant çalışması. Portfolyo için hazırlanmıştır. Çalışmada hazır modeller bulunmaktadır. Referans resimlerle beraber kendi tasarımlarımıda harmanladım.
Çalışmada Kullanılan Programlar:  AutoCAD 2013
                                                 3DSMAX 2014
                                                 PHOTOSHOP
                                                 VRAY
Render ve Modelleme Süreleri: Çalışmanın toplam modelleme süresi 7 gündür. Genel sahnenin render süresi 48 saat, diğer her bir resim için 10 saattir.
Genel Sahne Hakkında: Sahne 48 Milyon poligondan oluşmaktadır. Genel aydınlatma VrayLight ile sağlanmıştır. Standart kamera tercih edilmiştir. Teşekkürler.
Cevapla
#2
ÜStad çok çok iyi. YAlnız tek ve çok ufak birşey var.Ben mi öyle algılıyorum yoksa 1.renderdaki resimlerin çözünürlüğü az mı kaldı bilmiyorum ama sağ ve soldaki iki resimde bir karanlık ve bozulma var gibi.. Yani bunu söylerken bu muazzam çalışmanın önüne geçmesini kesinlikle istemiyorum. Ellerine kollarına sağlık. Çok başarılı

DİP NOT: Autocad Programıyla çalışmanın hangi bölümleri yaptınız?
Cevapla
#3
Öncelikle teşekkürler. 1.renderda ön bölümde de çok hafif bir blur etkisi mevcut. Ayrıca farklı monitörlerde farklılık gösterebiliyor. Bende Samsung 27" fullhd'de herhangi bir karanlık gözükmüyor açıkçası. AutoCAD programında çalışmanın duvarları,kapı ve pencere boşlukları ölçü verilerek yapılmıştır.
Cevapla
#4
harika olmuş, ellerinize sağlık.
rica etsem bilgisayar sisteminizin özelliklerini yazabilir misiniz?
Cevapla
#5
Şahane. Muazzam emek var. Tebrik ederim.
Cevapla
#6
oguzk06, post: 104317, member: 1440 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:harika olmuş, ellerinize sağlık.
rica etsem bilgisayar sisteminizin özelliklerini yazabilir misiniz?
Anakart: Asus P9X79
İşlemci: İntel i7-8 CORE
RAM: 64 GB 1133 MHZ
Ekran Kartı: 2 x 2GB AsusGeforce GTX660 SLI
HDD: 1 Adet SSD ve 2 Adet HDD
Cevapla
#7
Vay be.Tablo yap eve as.Tam bir sanat eseri.Clap
Ellerinize sağlık.
Cevapla
#8
Elinize sağlık sahnedeki objeler güzel olunca malum görsellikte güzel oluyor sahnede hazır model bulunuyor diye yazmışsınız tam olarak hangileri hazır modeldir ?
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#9
Harika bi çalışma hayranlıkla izliyorum tebrikler :)
Cevapla
#10
Zeminde: *Sandalyeler ve masa üstündeki çiçek ,vazo ve bardaklar hazır modeldir. Masa,masa örtüsü, üzerindeki tabak ve mumluklar referans resim yardımıyla düşük poligion modellenmiştir.
*Üzerinde abajur duran sehpalar hazır modeldir.
Duvarlar: *Sütunların üzerinden geçen büyük kesitli söve modeli modellenmiştir. Üzerinde bulunan kemerler modellenmiştir.
*Kemerlerin içinde bulunan osmanlı tuğralarının bulunduğu kabartmalar kısmen modellenmiş kısmen yardımcı model kullanılmışltır.
*Sütunlar ve kabartmalar hazır modeldir.
Tavan: 4 adet yuvarlak göbek orta kısımlar hazır model, söve kesitleri ve kutu kutu gözüken dişler poligon modelleme ve bevel profil kullanılarak yapılmıştır. Avizeler hazır modeldir. 2014 yılı en iyi mimari sahne ödülünü alan GOLDEN DOME isimli çalışmamda kendi modellediğim avizeyi kullanacaktım fakat ortama çok büyük geldi.
Materyallerin tamamı bana aittir. Genel olarak model bazında %40 bana ait %60 hazırdır.

Şahsi görüşüm olarak başarılı bir çalışma için doğru ışık ve kaplama,doğru bakış açısı en önemli faktörleri oluşturuyor. Objelerin güzel olmasının sahneye etkisi illaki var. Fakat doğru hazır modeli uygun bir şekilde sahneye işlemek ve kaplamasını hazırlamak en önemlisi. Bunlara ilaveten bu tarz klasik çalışmalarda en ufak kabartma veya bir eşyanın modellemesi haftalar alabiliyor.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.