Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
simulasyon ihtiyacı
#1
dairesel olarak silindirde bükülmüş sacı kürenin meridyenleri şeklinde bükeceğimiz bir makinaya ihtiyacımız oldu kafamızdaki makinanın benzerini üreteceğiz ancak bu makinada sacı büktüğümüzde oluşabilecek deformasyonları göreceğimiz bir simülasyona ihtiyaç duymaktayız bu simülasyonu yapabilecek tanıdığı olan var mı?

iş ciddi ve acil firmamızı tanımak isteyen [url="http://www.apc.com.tr"]www.apc.com.tr[/url] sitesini ziyaret edebilir.
EY KÜRE SEN Mİ BÜYÜKSÜN BEN Mİ?
Cevapla
#2
upp.Abiye yardım..
Cevapla
#3
Kimse henüz cevap vermediği için bildiğim kadarıyla yazayım-ki konu boş geçmesin.
Benim bildiğim kadarıyla bu tip simulasyonlar CATIA gibi endüstriyel tasarım programları ile sağlıklı şekilde yapılabiliyor. (Uçak kanadının bile testini bilgisayar ortamında bunlarla yapıyorlar). İstediğiniz şey, tam manası ile maddenin doğası ile bütünleşik, nesnenin yük altında nasıl davranacağını görmek. Deformasyonu görmek için bu tip analitik modelleme programlarını kullanan bir şirkete ihtiyacınız var. Sanıyorum ki onlarda bu iş için az buz bir para istemeyeceklerdir. Mecatronic ile uğraşan şirketler işinizi görebilir bir ihtimal. Solidworks'ün malzeme simulasyonu var mı, bilmiyorum.

Yapmak istediğiniz şeyi kafamda canlandırmaya çalıştım ama bir çizim olmadan anladığım şeyi mi tarif ediyorsunuz emin olamadım. Bu arada firmanızı inceledim. 2 ay önce kaybettiğim ağabeyimde sizinki kadar olmasada kendi ölçeğinde paslanmaz işleri imalatı ile uğraşıyordu. PAslanmaz ile benim işin çok olmasada bu vesile ile biraz vakıftım. Çok güzel işler yapmışsınız, çok beğendim.
Cevapla
#4
CATIA - SOLIDWORKS ve ANSYS bilen biri sanırım bu simülasyonu yapabilir. Otomotiv Müh. Terk olmamdan ötürü arkadaşları bu tarz şeylerle uğraşırken görmüşlüğüm var. Solidworks Türkiye grubuna da başvurmanızı tavsiye ederim.
Amd Fx 8300 + Asus M5A78M-LX3 + 16 GB Team Dark Series 1866 Mhz DDR3 + MSI GTX960 Gaming 4GB + 1TB WD Blue Cavier + XIGMATEK X-CALIBRE 600W
Cevapla
#5
valla acil birilerini bulup bu simulasyonu yaptırmamız lazım haftaya ben yurt dışına yerinde ölçü almaya gideceğim o arada simulasyonun bitmiş işin olup olamayacağını en azından program üzerinde görmemiz lazım makinayı yapıp yapmamaya karar verilmesi lazım.

iki altarnatifimiz var imalat şekli için en azından bu makinanın olup olmamasına göre birine karar verilecek.
EY KÜRE SEN Mİ BÜYÜKSÜN BEN Mİ?
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.