Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Softimage
#1
Sitede softimage aratıp bulamayınca eksikliği gidermek istedim.
En eski programlardan biri. 1986 yılında ilk olarak piyasaya çıktı. 1994 yılında Microsoft satın aldı. Ardından 1998 yılında Avid firmasına büyk bir meblağaya sattılar. Avid yaklaşık 10 yıl boyunca programı belli bir yere getirdi. Fakat maddi darlığa girince Autodesk'e 2008 yılında ilk aldıkları tutarın oldukça altında zararına satmak zorunda kaldılar.
Ülkemizde çok kullanılmıyor fakat Amerika, özellikle Uzak Doğu'da çok tercih ediliyor.
Sinema, Tv - reklam ve oyun sektöründe tercih ediliyor.

Softimage ile yapılmış birkaç çalışma

Cevapla
#2
Ynt: Softimage

Paylaşımına ,ellerine sağlık çok teşekkür ederim Dodgy
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#3
Ynt: Softimage

Face Robot

Softimage'in kendi youtube kanalında bunla ilgili 9 bölümlük bir ders var. İlgilenenler için yardımcı bir kaynak olabilir.CrowdFx

Kalabalık simulasyonu oluşturmaya yarayan bir araç, crowdfx. Aşağıda 10 dakikalık Autodesk tarafından hazırlanan bir video var. Fikir verebilir ilgilenenlere.

Cevapla
#4
Ynt: Softimage

hocam paylaşımın için çok teşekkür ederim gerçekten çok kaliteli autodeskten indirip mayadan önce kurdum ama pek fazla tutorial bulamamıştım bulduklarımlada ileriye dönük geliştirilecek bir tutorialler değildi sıkıntısı eğitim videolarının azlığı ama program gerçekten kaliteli.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#5
Ynt: Softimage

Program kaliteli ama işte Softimage çok itilip kakılmış. Kendisine bir türlü yurt edinemediği için, sürekli el değiştirdiği için bu belirsizlik yüzünden çok kullanıcı kaybetti. Halen de kaybetmeye devam ediyor. Çünkü Autodesk'in de gerekli ilgiyi göstermediği söyleniyor. Üvey evlat muamelesi görüyor gibi. Hatta birkaç ay önce Softimage programcıları Maya'ya geçti. Sanırım Softimage ICE modülünü Maya'ya entegre edecekler. Yine CrowdFx modülü sanırım bu sönem 3ds Max'te de uygulanacak. Yani Softimage'ten sürekli bir şeyler diğer programlara aktarılıyor ama onlardan Softimage'ye hiçbir şey gelmiyor. Gittikçe sıradanlaşacak gibi.
Bir de Softimage arayüzü birçok kişiye soğuk geliyor. O bakımdan da sanki pek ilgi görmüyor gibi. Bir yenilip yapmaları şart gibi.
Ama program kaliteli gerçekten.
Tutorial konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum. Belki Türkçe konusunda haklı olabilirsiniz ama yabancı kaynak oldukça fazla. Özellikle Digital Tutors sitesinde bulabilirsiniz.
Cevapla
#6
Ynt: Softimage

Aman yarabbi ne güzek programmış gerçekten de...  Clap Clap
Cevapla
#7
Ynt: Softimage

Softimage ile yapılmış çalışmaları bu başlık altında toparlarsak iyi olur. Hem kullanıcısını artırmış hem de program arayışında olanlara merak uyandırmış ve kullanmaları için heveslendirmiş oluruz.

Cevapla
#8
Ynt: Softimage

Cevapla
#9
Ynt: Softimage

Cevapla
#10
Ynt: Softimage

Yazılım çok güzel ama autodesk ekibi softimage'i bitirmeye çalışıyor diye haberler duydum.Hatta ekibin bir kısmı mayaya geçmiş ne derece doğru bilmiyorum tabi :)
Derslerimi Youtubedan izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/user/awsalli
Silinen dersleri 2 ay gibi bir süre yükleyemeyeceğim.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.