Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subconscious - Bilinçaltı
#1
Merhabalar, öncelikle tekrar burada konu açmak güzel bir duygu :) İfadeler bölümündeki simgeleri görünce duygulandım desem yalan olmaz.

Film kısaca komadaki/bitkisel hayattaki bir adamın bilinçaltında geçiyor. Adam yaşadığımız dünyadan tamamen izole; tek sınır bilinçaltı.. Filmde biraz da bilinçaltımızın etrafımızdaki objelerden nasıl etkilendiğine değinmeye çalıştım.

Projenin en büyük zorluğu iki yeni yazılım öğrenmem gerektiğiydi.. Maya ve Arnold. Son 3 yıldır 3DsMax ve Vray'le kafayı bozmuş biri için hiç de kolay değil. Ama imkansız da değil. 3D ile önceden haşir-neşir olmanın verdiği avanyajla Maya'yı işimi görecek kadar öğrenmem 2 haftamı (tam anlamıyla) aldı. Tutorial'lar için 3D Buzz'a sonsuz teşekkürler.

Peki Maya şart mıydı? 3DsMax ile yapılamaz mıydı? Cevap; tabiiki yapılabilirdi. Modelleme ve animasyon olarak aynılar zaten. Tek fark rig sisteminde. Muhteşem bir çalışma ortaya koymaya çalışmadığım için de rig sisteminin bir etkisi yoktu bu çalışmada.

Peki Arnold şart mıydı? Evet! Vray-MR-IR-Brazil ne denerseniz deneyin, hiçbir render motoru VFX görsellerinde Arnold kadar iyi değil. Sadece "iyi" olmaktan değil render süresinden de bahsediyorum. Kesinlikle muhteşem bir deneyim Arnold. Tonlarca ince ayar yerine tek bir slider ile render kalitesini belirlemek kadar keyifli birşey yok. Bunu yıllardır render motorlarının detay ve sorunlarıyla gecesi gündüzüne karışmış biri olarak söylüyorum. Render motorunun işini neden biz yapalım ki? Honda reklamındaki gibi "Isn't nice that something just.. work?"

Modellemede muhteşem bir obje olmadığı için bu konuya değinme gereği duymadım. Ama sorularınız olursa seve seve..

Bu kadar kelime yeter sanırım buyrun :)

Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.