Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turbosquid Model Sorunu
#1
Turbosquid'e yaptığım modeli koymuştum.
Modelim satılmış.
Ama kullandığım sürüm öğrenci lisansı olduğu için parayı alamıyorum. 
Hesabıma para gelmiş ama şirket tekrar geri almış.
bu sorunu nasıl çözebilirim ve de nasıl ticari lisans olarak gösterebilirim?
elimde lisanslı ürün mevcut yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler


http://www.turbosquid.com/FullPreview/In...4363&seo=0
Cevapla
#2
Burada bir sorun görünmüyorki :) elimde lisanslı sürüm mevcuttan kastın öğrenci lisansı ise alamazsın legal bir şekilde. o sürüm suistimal edilmesi için paylaşılmıyor. iyi niyet ile paylaşılıyor. eğitimde yardımcı olmak ve hobi amacı ile öğrenmek isteyenler için eğer sen onların yaptığı programı kullanarak bir kazanç sağlayacaksan linsanlı halini satın alman lazım öğrenci lisansı değil.
eğer normal lisanslı ürün mevcutsada elinizde zaten sorun yoktur.
lisans ücretlerinin pahalı olduğunun farkındayım türkiye şartlarında ancak yapacak birşey yok :)
Cevapla
#3
(07-08-2016, Saat: 22:14)FancyyPotato Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burada bir sorun görünmüyorki :) elimde lisanslı sürüm mevcuttan kastın öğrenci lisansı ise alamazsın legal bir şekilde. o sürüm suistimal edilmesi için paylaşılmıyor. iyi niyet ile paylaşılıyor. eğitimde yardımcı olmak ve hobi amacı ile öğrenmek isteyenler için eğer sen onların yaptığı programı kullanarak bir kazanç sağlayacaksan linsanlı halini satın alman lazım öğrenci lisansı değil.
eğer normal lisanslı ürün mevcutsada elinizde zaten sorun yoktur.
lisans ücretlerinin pahalı olduğunun farkındayım türkiye şartlarında ancak yapacak birşey yok :)

Student.Max yazan dosyayı değiştirmem isteniyor ama nasıl yapıcam bilmiyorum.
ve Ödemeyi nasıl geri alabilirim?
Cevapla
#4
Sorunun cevabını kendiniz yazmışsınız. Öğrenci lisansı Autodeskin yaptığı bir güzelliktir. Para kazanmanız için değil. Autodesk yazılımlarını artık bir aylık, bir yıllık, iki ve üç yıllık kiralayıp kullana bilirsiniz lisanslı olarak. Bu size kalmış artık. Turbosquidden pek anlamam yanlış yönlendirmek te istemiyorum ama bence tek yapman gereken bu.
Cevapla
#5
AUTODESK YAZILIM LİSANS SÖZLEŞMESİ
TÜRKİYE
 
 
ÖNEMLİDİR. ÖNCELİKLE BUNU OKUMANIZI RİCA EDERİZ. BU BİR LİSANS SÖZLEŞMESİDİR.
 
AUTODESK İLİŞİKTEKİ YAZILIMIN LİSANSINI, BU LİSANS SÖZLEŞMESİ VE BU SÖZLEŞMENİN İLAVE VEYA ÖZEL LİSANS HÜKÜMLERİNİN TÜMÜNÜ ("SÖZLEŞME-") KABUL ETMENİZ KOŞULUYLA SİZE VERMEK İSTEMEKTEDİR.
 
SAYFANIN ALTINDA BULUNAN ("I ACCEPT") ("KABUL EDİYORUM”)  TUŞUNU SEÇMEDEN ÖNCE BU LİSANS SÖZLEŞMESİNİN HÜKÜM VE KOŞULLARINI DİKKATLE OKUYUNUZ.  ANLAŞMANIN BÜTÜNÜNÜ OKUMAK İÇİN SAĞ TARAFTA YER ALAN KAYDIRMA ÇUBUĞUNU KULLANINIZ.  AŞAĞIDAKİ ("PRINT") (“YAZDIR”)  SEÇENEĞİNİ KULLANARAK BU LİSANS SÖZLEŞMESİNİ YAZICIDAN BASTIRABİLİRSİNİZ. ("I ACCEPT") (“KABUL EDİYORUM”) TUŞUNU KULLANARAK, BU LİSANS SÖZLEŞMESİNİN TÜM HÜKÜMLERİ İLE BAĞLI OLMAYI KABUL ETTİĞİNİZİ BELİRTİRSİNİZ: BU DURUMDA YAZILIM KURULACAKTIR.
 
BU LİSANS SÖZLEŞMESİ İLE BAĞLI OLMAYI ARZU ETMİYOR VE TÜM HÜKÜM VE ŞARTLARINI KABUL ETMİYORSANIZ -- YAZILIMIN YÜKLENMESİNİ İPTAL EDECEK OLAN -("I REJECT") (“REDDEDİYORUM”) SEÇENEĞİNİ SEÇİNİZ VE, PARANIZIN TAMAMININ İADESİ EDİLMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN, BU YAZILIMI, YAZILIM PAKETİNİ VE PAKETTE YER ALAN SAİR MATERYALLERİ, SATIN ALDIĞINIZI KANITLAYAN BELGE İLE BİRLİKTE  SATIN ALMA TARİHİNİZİ İZLEYEN OTUZ (30) GÜN İÇİNDE SATIN ALDIĞIZ YERE, İLGİLİ İADE KURALLARINA UYGUN OLARAK İADE EDİNİZ.
 
YAZILIMI SATIN ALDIĞINIZ ÇEVRİMİÇİ SATICIDAN ALDIĞINIZ BİR İMHA FORMUNU DA DOLDURMANIZ VE İADE ETMENİZ GEREKLİDİR.
 
YAZILIMI KULLANMANIZ DA, BURADA YER ALAN SÖZLEŞME HÜKÜM VE ŞARTLARI İLE BAĞLI OLMAK YÖNÜNDEKİ KABULÜNÜZÜ GÖSTERİR.
 
BU YAZILIMIN VEYA DOKÜMANTASYONUNUN, BU SÖZLEŞME İLE İZİN VERİLEN DURUMLAR DIŞINDA KOPYALANMASI VEYA KULLANILMASI, T.C. KANUNLARINA GÖRE İZİNSİZ KULLANIM VE TELİF HAKLARI İHLALİDİR. AUTODESK'İN İZNİ OLMAKSIZIN BU YAZILIMI VEYA DOKÜMANTASYONUNU KULLANIR YADA KOPYALARSANIZ, KANUNU İHLAL ETMİŞ OLURSUNUZ. BU DURUMDA AUTODESK'E TAZMİNAT ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜ OLABİLİR VE CEZAYA ÇARPTIRILABİLİRSİNİZ.
 
NOT:        EĞER BU YAZILIM 15 GÜNLÜK DEĞERLENDİRME YAZILIMI OLARAK BELİRLENMİŞSE, AŞAĞIDAKİ İKİ PARAGRAFTAKİ HÜKÜMLER SİZİN İÇİN DE GEÇERLİ OLACAKTIR:
BU YAZILIM YALNIZCA 15 GÜNLÜK BİR DEĞERLENDİRME SÜRESİ İÇİN KULLANIMINIZA SUNULMUŞTUR. YAZILIMI KULLANMA SÜRENİZİ UZATMAK İÇİN, MUTLAKA AUTODESK’E VEYA BİR AUTODESK YETKİLİ SATICISINA SATIN ALMA ÜCRETİNİ ÖDEYİP YETKİ KODUNUZU ALMANIZ VEYA SİZE AŞAĞIDA BELİRTİLEN TİCARİ LİSANS HAKLARINI KAZANDIRACAK BEDELİ TAMAMEN ÖDENMİŞ YENİ BİR NÜSHASINI EDİNMENİZ ZORUNLUDUR.
 
DEĞERLENDİRME SÜRESİ BOYUNCA YAZILIMIN YALNIZCA BİR KOPYASINI ONU DEĞERLENDİRMEK AMACIYLA KULLANABİLİRSİNİZ. BU DEĞERLENDİRME SÜRESİ BOYUNCA, RAKİPLERİYLE KARŞILAŞTIRMAK DAHİL HERHANGİ BİR BAŞKA AMAÇLA KULLANILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YAZILIM İÇİN BİR LİSANS EDİNDİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN, YAZILIMIN KULLANIMI YUKARIDAKİ SINIRLAMALARA TABİ OLMAKTAN ÇIKACAKTIR.
 
 
NOT:        EĞER BU YAZILIM, SABİT SÜRELİ BİR LİSANS, SINIRLI SÜRELİ BİR LİSANS VEYA BİR KİRALAMA LİSANSIYLA VERİLMİŞSE, AŞAĞIDAKİ PARAGRAFTAKİ HÜKÜMLER SİZİN İÇİN DE GEÇERLİ OLACAKTIR:
BU YAZILIM YALNIZCA KARŞILIĞINDA ÖDEME YAPTIĞINIZ SABİT SÜRE İÇİN KULLANIMINIZA SUNULMUŞTUR VE BU SABİT SÜRENİN BİTİMİNDE ARTIK ÇALIŞMAYACAKTIR. BU SABİT SÜRENİN SONUNDA KULLANILMASI VEYA DEVREDEN ÇIKARMA SİSTEMİNİN ETKİSİZLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK HERHANGİ BİR GİRİŞİM, İŞBU SÖZLEŞMENİN İHLALİ ANLAMINA GELECEKTİR VE BİR TELİF HAKKI İHLALİ ANLAMINA DA GELEBİLİR.
 
 
 
1.     Lisansın Verilmesi
 
Autodesk, Inc. ("Autodesk"), size, bu Lisans Sözleşmesinin hüküm ve şartlarına  göre, bu program nüshasının ("Yazılım") ve el kitabı ve ilgili sair basılı malzeme ve “çevrimiçi” elektronik dokümantasyonun ("Dokümantasyon") size ait olan veya sizin kontrolünüz altında bulunan donanımla kullanılması konusunda münhasır olmayan, devredilmesi mümkün olmayan lisansını vermektedir. Bu Lisans Sözleşmesi tek bir kullanıcıya Yazılımı herhangi bir zamanda ve belli bir yerde sadece tek bir bilgisayara yükleme ve kullanma iznini vermektedir.
 
Ağ Sürümü:  Eğer bu Yazılım bir ağ sürümü ise, Autodesk Lisans Yönetici Aleti (“Autodesk Licence Manager Tool”) yalnızca bir dahili (yerel) alan ağ ortamı (“Local Area Network”) üzerinde kullanabilir ve Yazılımı, aşağıdaki şartlarla başka bilgisayarların erişebileceği ve tek bir yerde bulunan tek bir sunucu bilgisayarında veya tek bir bilgisayar üzerine çok kullanıcılı olarak yükleyebilir ve kullanabilirsiniz:
 
(i)            aynı anda (eş zamanlı) kullanıcı sayısı azami birdir (1), böylelikle; birden fazla kişi Yazılıma erişebilir veya kullanabilir, fakat aynı anda yalnızca bir kişi erişebilir veya kullanabilir, veya,
 
(ii)           aynı anda (eş zamanlı) kullanıcı sayısı birden (1) fazladır, ancak bu durumda aynı anda (eş zamanlı) her ek kullanıcı için tek kişilik lisans edinmeniz gerekir.
 
Bir Sunucu yapılandırmasında Yazılıma erişen bilgisayarların/aygıtların sayısını azaltan herhangi bir yazılım veya aygıt kullanılması Yazılımın performansını etkileyebilir ve her halükarda gerekli tek kullanıcı lisanslarının sayısını azaltmaz.
 

Eğitim Sürümü: Eğer bu Yazılım bir Eğitim Sürümü  ise, onu sadece eğitim ve öğretim amaçlı olarak kullanabilir ve başka bir amaçla kullanamazsınız. Yazılımın Eğitim Sürümleri ticari, mesleki veya kar getirici bir amaçla kullanılamaz.
Değerlendirme Sürümü:  Eğer bu Yazılım bir demo, değerlendirme veya NFR sürümü olarak belirlenmişse, yalnızca ticari değerlendirme ve demo amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Ticari, mesleki veya kar getirici amaçlarla kullanamazsınız.

 
Yedekleme Kopyası: Yazılımın hangi sürümünü edinmiş olursanız olun, Yazılımın saklama (yedekleme) amacıyla yalnızca bir kopyasını çıkarabilirsiniz. Bu saklama (yedekleme) kopyası bir sunucu diskinin sadece yetkili kullanıcı tarafından erişilebilen bir sürücüsü olarak ayrılmış bir bilgisayara kurulması hali hariç olmak üzere, herhangi bir başka bilgisayara kurulamaz. Her durumda, Yazılımın saklama (yedekleme) kopyası, diğer kopyası bir başka bilgisayarda kurulu olduğu sürece, kurulamaz ve kullanılamaz. Dokümantasyon yazılı biçimdeyse çoğaltılamaz, kopya edilemez. Dokümantasyon elektronik ortamda ise, elektronik olarak çoğaltılamaz, ancak bir (1) nüsha yazdırılabilir, ancak bu nüsha çoğaltılamaz.
 
İlave Kurulum: Eğitim, Öğrenci ve Değerlendirme Sürümleri dışında, yalnızca eğer (1) orijinal ve ikinci nüshalar aynı kişi tarafından kullanılacaksa, (2) ikinci nüsha olağan çalışma yerinizden uzaktayken çalışmanızı sağlamak üzere  taşınabilir bir bilgisayarda veya ev bilgisayarında veya olağan çalışma yerinden uzakta sunucu bağlantısı olmayan bir diğer bilgisayarda yüklenmiş ve kullanılıyorsa, (3) herhangi bir anda Yazılımın yalnızca bir nüshası kullanılmaktaysa (4) Yazılımın ikinci nüshası Yazılımla birlikte sağlanmış olan (varsa) kopya koruma aygıtı ile birlikte kullanılacaksa ve (5) Yazılım Eğitim sürümü veya Öğrenci Sürümü olarak etiketlenmemiş veya lisansı size bu amaçla verilmemişse; Yazılımın ikinci bir kopyasını sahip olduğunuz veya kontrolünüz altındaki ikinci bir bilgisayarın sabit diskine yükleyebilirsiniz.
 
Güncelleme Sürümleri: Eğer bu Yazılım size daha önce lisansı verilmiş yazılımın güncelleme sürümü (“Yeni Sürüm”) olarak etiketlenmiş ise, bu Yeni Sürümü edinmenizi takiben altmış (60) gün içinde Önceki Sürümün sabit diskinizde bulunanlar da dahil tüm nüshalarını imha etmeli ve bu yazılımla değiştirmelisiniz ve varsa, size daha önce lisansı verilmiş önceki yazılımla birlikte verilmiş bulunan donanım kilidini (Autodesk bu donanım kilidinin güncelleme sürümü ile de kullanılacağını açık olarak bildirmedi ise) iade etmelisiniz. Autodesk, Önceki Sürümün imha edildiğini kanıtlamanızı talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Yukarıda anılan süre içinde donanım kilidinin geri gönderilmemesi halinde, Yeni Sürümün bedeli ile Yazılımın önerilen perakende satış fiyatı arasında  fiyat farkını ödemenizi talep etme hakkını da saklı tutmaktadır. Autodesk veya yetkili üçüncü kişiler tarafından sağlanan ve lisanslı Yazılıma ilişkin Yazılım eklentileri varsa, teslim zamanında aksi belirtilmedikçe onlar da bu Lisans Anlaşmasının hüküm ve şartlarına tabi olacaktır. 
Yukarıdaki hükümleri ihlal etmemek üzere, Önceki Sürümü elinizde tutabilir ve imha etmeniz gerekmeyebilir ve Önceki Sürümü, gerek olduğunda, yalnızca (1) işburada lisansı verilen Yeni Sürümü yükleme ve (2) ilk yüklemenin başarısız olması durumunda, işburada lisansı verilen Yeni Sürümü yeniden yüklemek  için, arşiv (yedekleme) amacıyla kullanabilirsiniz. Hiçbir durumda Yazılımın daha önce lisansı verilmiş sürümünü işletemezsiniz.
 
Yetki Kodu: Bu Yazılımın bir yetki koduna ihtiyaç duyması halinde, yetki kodunun size sağlanmasından önce bu Yazılımı  satın aldığınızı Autodesk'e tescil ettirmelisiniz; Autodesk bu kayıt bilgilerinizi koruyacaktır.
 
Lisans Süresi: İşbu Sözleşmenin hüküm ve şartlarına tabi olarak, bu yazılımı kullanma lisansı, Yazılımın, karşılığında ödeme yaptığınız bir sabit süre lisansı, bir sınırlı süre lisansı veya bir kira lisansı karşılığında verildiği belirtilmemişse, süreklidir. 
 
YALNIZCA ÖĞRENCİ SÜRÜMLERİ İÇİN (İKİ YILLIK KULLANIM):
 
1.   Lisansın Verilmesi
 
Autodesk, Inc. ("Autodesk"), size, bu Lisans Sözleşmesinin hüküm ve şartlarına göre, bu programın ("Yazılım") ve el kitabı ve beraberindeki diğer basılı malzemeler ve “çevrimiçi” veay elektronik dokümantasyonun ("Dokümantasyon") size ait olan veya sizin kontrolünüz altında bulunan donanımla kullanılması konusunda, bu Yazılımı kurduğunuz tarihten itibaren iki (2) yıllık bir süre için, münhasır olmayan ve başkalarına devredilemeyen kullanma lisansını vermektedir. Bu Lisans Sözleşmesi tek bir kullanıcıya Yazılımı aynı anda ve belli bir yerde sadece tek bir bilgisayarda yükleme ve kullanma iznini vermektedir. Bu Yazılımın yukarıda belirtilen iki yıllık kullanım süresinin bitiminden sonra kullanılması veya Yazılımın içindeki zaman kontrollü devreden çıkartma işlevinin başarısızlığa uğratılması için yapılacak herhangi bir girişim, yetkisiz kullanımdır ve işbu Lisans Sözleşmenin ve telif hakkı yasalarının ihlal edilmesi anlamına gelecektir.
 
Bu Yazılım, Yazılımın Öğrenci sürümüdür ve yalnızca kendisini edinen lisans öğrencileri veya fakülte veya aşağıda belirtilen kurumların personeli tarafından VE yalnızca eğitim ve öğretim amacıyla kullanılabilir, ticari, mesleki ve kar elde etme amaçlı olarak kullanılamaz. Yazılımın Öğrenci sürümü bir eğitim kurumu tarafından kullanılamaz veya satın alınamaz. Bir lisans öğrencisi, Eğitim Bakanlığı/Dairesi tarafından tanınan bir üniversite veya yüksek okula, tasarım, teknoloji veya eğitim disiplinlerinden birinde en az bir yıllık yüksek öğrenim için halen tam veya yarım gün kayıtlı bulunan öğrencidir.
 
Yedekleme Kopyası: Bu Lisans ile Yazılımın saklama (yedekleme) amacıyla yalnız bir kopyasını çıkartabilirsiniz. Bu saklama(yedekleme) kopyası, bir sunucunun diskinin sadece yetkili kullanıcı tarafından erişilebilen bir sürücüsü olarak ayrılmış olan bir bilgisayara kurulması hali hariç olmak üzere, herhangi bir başka bilgisayara kurulamaz. Her durumda, saklama (yedekleme) kopyası Yazılımın diğer kopyası bir başka bilgisayarda kurulu olduğu sürece, kurulamaz ve kullanılamaz. Dokümantasyon yazılı biçimdeyse çoğaltılamaz. Dokümantasyonun elektronik ortamda ise sadece bir (1) nüsha yazdırılabilirsiniz, ancak bu nüsha çoğaltılamaz.
Güncelleme: Bu Yazılım güncellenemez.
Yetki Kodu: Bu Yazılımın bir yetki koduna ihtiyaç duyması halinde, yetki kodunun size sağlanmasından önce bu Yazılım ürününü satın aldığınızı Autodesk'e tescil ettirmelisiniz; Autodesk bu kayıt bilgilerinizi koruyacaktır.
 
NOT:        İŞBU LİSANS SÖZLEŞMESİNİN GERİYE KALAN TÜM DİĞER HÜKÜMLERİ BU YAZILIMIN TÜM SÜRÜMLERİ İÇİN GEÇERLİDİR.
 
 
2.     KISITLAMALAR:
 
Aşağıdakileri yapamazsınız:
 
1.     Bu Sözleşme ile izin verilenler dışında Yazılım ve Dokümantasyonu çoğaltamaz veya kullanamazsınız:
2.     Bağımsız olarak yaratılmış bir programın Yazılım ile veya başka bir program ile birlikte kullanılmasını sağlamak için gerekli olan ve Autodesk ya da başka kaynaklardan kolayca elde edilemeyen bilgilerin elde edilmesi için kaçınılmaz olması nedeniyle Yasa uyarınca izin verilen durumlar dışında Yazılımı ters mühendislik işlemlerine (reverse engineering) tabi tutamaz, yeniden geri derleyemez (decompile) ve derlenmiş kodu çözemezsiniz. Eğer bu bilgiler, Autodesk Yazılım Geliştirme Kiti lisansını almak suretiyle edinilebiliyorsa, Yazılımı geri derleyemezsiniz.
3.     Yazılım, Dokümantasyon veya bu Lisans sözleşmesiyle size verilen hakların tümünü ya da herhangi bir kısmını Autodesk'in önceden yazılı onayını almaksızın başka herhangi bir kişiye dağıtamaz, kiraya veremez, ödünç veremez, satamaz, ikinci elden lisans veremez ya da başkaca herhangi bir şekilde devredemezsiniz.
4.     Bu Yazılımı, İnternet veya başka bir geniş alan ağı (Wide Area Network) üzerinde, bir Web ana makinesi (Web Hosting) veya benzeri bir hizmetle birlikte kullanım da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yükleyemez veya kullanamazsınız.
5.     Yazılımdaki veya Dokümantasyondaki hiçbir mülkiyet duyurusu, etiketi ya da işaretini hiçbir nedenle değiştiremez, yerinden çıkaramazsınız veya görünmez hale getiremezsiniz..
6.     Hiç bir nedenle Yazılım veya Dokümantasyonu değiştiremez, tercüme edemez, uyarlayamaz veya Yazılım ya da Dokümantasyondan yola çıkarak esinlenmiş eserler yaratamazsınız.
7.     Yazılım ile ilgili olarak Autodesk tarafından kullanılan herhangi bir türden kopya koruma yordamını ortadan kaldıracak, etkisiz hale getirecek veya dolanacak herhangi bir donanım, cihaz, yazılım ya da diğer yöntemi kullanamazsınız veya Yazılımı Autodesk yahut bir Autodesk Yetkili Satıcısı tarafından sağlanmamış olan donanım kilidi, yetki kodu, seri numarası veya kopya koruma aygıtı vasıtası ile kullanamazsınız.
8.     Yazılımı veya Dokümantasyonu ABD yasaları veya ihracatı kontrol eden sair yasaları ihlal ederek hiç bir şekilde ihraç edemezsiniz.
9.     Yazılım ve Dokümantasyonu satın aldığınız ülke dışında kullanamazsınız; ancak Yazılım ve Dokümantasyonu Avrupa Birliği (AB) veya Avrupa Ekonomik Bölgesi (“EEA”) içinde satın alındıysa, AB ve EAA ülkelerinin tamamında kullanımına izin verilmektedir.
 
 
3.     ESER SAHİPLİĞİ HAKKI
 
Yazılım ve Dokümantasyonunun ve, varsa, sizin tarafınızdan çıkarılmış olan tüm kopyaların eser sahipliği hakları Autodesk'e ve lisans verenlerine aittir. Yazılımın yapısı, kuruluşu ve kodu Autodesk ve lisans verenlerinin değerli ticari sırlarıdır. Yazılım veya Dokümantasyonun izinsiz olarak kopyalanması veya yukarıdaki kısıtlamalara riayet edilmemesi bu lisansın otomatik olarak sona ermesine yol açar. İşbu Sözleşme size hiçbir fikri mülkiyet hakkı vermemektedir.
 
Yazılımın izinsiz olarak çoğaltılması ve izinsiz olarak kullanılması eser sahipliğinden doğan hakların ihlalini oluşturur ve fail Türk Ceza Kanununun 524a-524d maddeleri ile Türk Telif Hakkı Kanununun 71. ve müteakip maddelerine göre para cezası ve hapisle cezalandırılır.
 
4.     GENEL SINIRLI GARANTİ. 
 
Autodesk, Yazılımın, Dokümantasyonda Yazılımın üzerinde kayıtlı bulunduğu ortamda, eğer vaarsa,Yazılım ile birlikte sağlanan Dokümantasyonda genel olarak tanımlanan olanak ve işlevleri sağlayacağını ve Yazılım ile birlikte sağlanan herhangi bir donanım kilidi yahut diğer kopya koruma aygıtının normal kullanımda malzeme ve işçilik kusurlarından vareste olacağını garanti eder. YUKARIDA SARAHATEN BELİRTİLEN SINIRLI GARANTİLER DIŞINDA SARİH, ZIMNİ, YASALARDAN VEYA SİZİNLE HERHANGİ BİR YAZIŞMADAN KAYNAKLANAN BAŞKACA HERHANGİ BİR GARANTİ NE AUTODESK TARAFINDAN VERİLMİŞ NE DE SİZİN TARAFINIZDAN ALINMIŞTIR VE AUTODESK TİCARİ ELVERİŞLİLİK VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİSİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE HER TÜRLÜ ZIMNİ GARANTİ VERMEYİ ÖZELLİKLE REDDETMEKTEDİR. AUTODESK, AYRICA, YAZILIMIN KESİNTİSİZ İŞLEYECEĞİNİ YA DA HATASIZ OLACAĞINI DAHİ GARANTİ ETMEZ. Bazı hukuk sistemlerinin  zımni garantileri istisna kabul etmemesi nedeniyle yukarıdaki istisnalar sizin için geçerli olmayabilir. Yukarıdaki garanti haklarına ilaveten, farklı ülke mevzuatlarına göre değişen başka haklarınız da olabilir.
 
Bu garanti çerçevesinde Autodesk'in tüm sorumluluğu ve sizin tazmin edilme şekliniz, Autodesk'in tercihine göre, hataları düzeltmeye veya etkisiz hale getirmeye çalışmak, hatalı ortamı, varsa, Dokümantasyonu veya kopya koruma aygıtlarını bir başkasıyla değiştirmek ya da satın alma bedelini iade ederek bu lisansı sona erdirmekten ibarettir. Bu imkan, hatalı ortamın, Dokümantasyonun veya kopya koruma aygıtını size teslim edilmesinden itibaren doksan (90) gün içinde teslim aldığınıza ilişkin makbuzunuzun bir sureti ile birlikte yerel Autodesk büronuza veya bunları aldığınız Autodesk Yetkili Satıcısına geri vermenize bağlıdır. Bu doksan (90) günlük sürenin geçmesinden sonra Autodesk hatalı veya zarar görmüş olan kopya koruma aygıtını değiştirme ücreti ile paketleme ve gönderme ücreti toplamı kadar bir bedelin ödenmesi koşulu ile değiştirecektir.
 
 
5.     SORUMSUZLUK BEYANI - İHTİRAZİ KAYIT
 
BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM YAZILIMI VE DİĞER TEKNİK YAZILIM SADECE EĞİTİLMİŞ PROFESYONEL ELEMANLAR TARAFINDAN KULLANILMASI ÖNGÖRÜLEN ARAÇLARDIR. EĞİTİMLİ ALANLAR, SİZİN MESLEKİ TAKDİR YETENEĞİNİZİN YERİNE GEÇMEZLER VEYA YERİNE ALAMAZLAR. BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM YAZILIMI VE DİĞER TEKNİK YAZILIMLAR, ÜRÜN TASARIMINA YARDIMCI OLURLAR VE ÜRÜNÜN GÜCÜNÜN, GÜVENLİĞİNİN VE KULLANIŞLILIĞININ BAĞIMSIZ OLARAK TEST EDİLMESİNİN YERİNE GEÇMEZLER VEYA ONUN YERİNE KULLANILAMAZLAR. YAZILIMIN MUHTEMEL UYGULAMALARININ ÇOK ÇEŞİTLİ OLMASI NEDENİYLE YAZILIM KULLANILMASI MÜMKÜN OLAN TÜM DURUMLAR İÇİN TEST EDİLMEMİŞTİR. AUTODESK, YAZILIMIN KULLANILMASI YOLUYLA ELDE EDİLECEK SONUÇLARDAN DOLAYI HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU TUTULAMAZ. YAZILIMI KULLANAN KİŞİLER, YAZILIMIN GÖZETİM, YÖNETİM VE DENETİMİNDEN SORUMLUDURLAR. BU SORUMLULUK, YAZILIM İÇİN UYGUN KULLANIM ALANLARININ SAPTANMASINI VE İSTENEN SONUÇLARI ELDE ETMEK İÇİN GEREKLİ YAZILIM VE PROGRAMLARIN SEÇİMİNİ DE KAPSAR. YAZILIMI KULLANANLAR, AYRICA, YAZILIMI KULLANMAK SURETİYLE TASARIMI YAPILAN TÜM KALEMLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ BİR PROGRAM ÇIKTISININ GÜVENİLİRLİK VE DOĞRULUĞUNU TEST ETMEK İÇİN BAĞIMSIZ YORDAMLARIN YETERLİLİĞİNİ BELİRLEMEKLE DE SORUMLUDURLAR.
 
6.     SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI
 
AUTODESK, NE ŞEKİLDE OLURSA OLSUN VE HANGİ SORUMLULUK TEORİSİNE DAYANIRSA DAYANSIN YAZILIMIN VEYA DOKÜMANTASYONUN KULLANILMASINDAN YA DA KULLANILAMAMASINDAN KAYNAKLANAN VERİ KAYBI VEYA BOZULMASI, KÂR KAYBI, İKAME MASRAFLARI YA DA DİĞER ÖZEL, DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI ZARAR ZİYAN DA DAHİL HER TÜRLÜ KAYIP VEYA ZARAR ZİYANDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU DEĞİLDİR. SINIRLANDIRMA, BU TÜR KAYIP YA DA ZARAR ZİYAN OLASILIĞININ MEVCUT OLDUĞUNUN AUTODESK VEYA HERHANGİ BİR AUTODESK SATICISINA BİLDİRİLMİŞ OLMASI HALİNDE DAHİ GEÇERLİDİR. LİSANS ÜCRETİNİN BU RİZİKO PAYLAŞIMINI YANSITTIĞINI KABUL ETMEKTESİNİZ.
 
AUTODESK YAZILIMIN VEYA YAZILIM İLE BİRLİKTE SAĞLANAN KOPYA KORUMA AYGITININ KAYBOLMASINDAN VEYA ÇALINMASINDAN  DOLAYI DA HERHANGİ BİR SORUMLULUK VEYA YÜKÜMLÜLÜK ÜSTLENMEZ. ÖZELLİKLE, AUTODESK KAYBOLAN VEYA ÇALINAN YAZILIM NÜSHASININ VEYA KOPYA KORUMA AYGITININ YERİNE YENİSİNİN VERİLMESİ YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINDA DEĞİLDİR. KAYBOLMA VEYA ÇALINMAYA KARŞI YAZILIM NÜSHASININ VEYA HERHANGİ BİR KOPYA KORUMA AYGITININ MUHAFAZASI VE YATIRIMINIZIN SİGORTA VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE KORUNMASI TAMAMIYLA SİZİN SORUMLULUĞUNUZ ALTINDADIR. Yukarıdaki sınırlamalar, bazı ülke hukuklarının doğrudan veya dolaylı zararlardan ötürü sorumluluğun sınırlandırılması veya kaldırılmasını kabul etmemesi dolayısıyla size uygulanmayabilir.
 
7.     ABD HÜKÜMETİ'NİN MÜŞTERİLERİ İÇİN KISITLI HAKLAR
 
Bu Yazılım ve Dokümantasyon, ABD Hükümeti müşterilerine KISITLI HAKLARLA sağlanmaktadır. ABD Hükümeti veya herhangi bir kurumu, dairesi veya aracısı tarafından kullanımı, çoğaltılması ve açıklanması, FAR 52.227-19’un Ticari Bilgisayar Yazılımları - Sınırlı Haklar veya NASA FAR Ek 1852.227-86’nın Ticari Bilgisayar Yazılımları - Lisanslama maddesinde belirtilen kısıtlamalara tabidir. Üretici: Autodesk Inc., 111 McInnis Parkway, San Rafael, California 94903.
 
 
8.     GENEL.
 
1)    A.Eğer siz, lisans alan olarak, iflas eder, ödemelerinizi tatil eder, konkordato veya tasfiye yoluna giderseniz işbu Sözleşme ve işburada verilen lisans Autodesk tarafından başkaca bir bildirimde bulunulmaksızın kendiliğinden sona erecektir.
 
2)    İşbu Lisans Sözleşmesi, Birleşmiş Milletler Mal Satış Sözleşmeleri Konvansiyonu hükümlerine tabi değildir. İş bu Lisans Sözleşmesi, Kanunlar İhtilafı Kurallarına atıf başvurmayan Tek Ticaret Yasası dahil, ABD, Kaliforniya eyaleti yasalarına tabidir. İşbu Lisans Sözleşmesi aramızdaki sözleşmenin tamamı olup, Yazılım ve Dokümantasyon ile ilgili her türlü diğer yazışma veya reklamın yerine geçer.
 
3)    Eğer işbu Sözleşme şartlarındaki herhangi bir hükmün geçersiz veya uygulanamaz olduğu anlaşılırsa, işbu Sözleşmenin diğer şartları tamamen etkili olmaya devam edecek ve taraflar, kendisi geçersiz ya da uygulanamaz olmamakla beraber, geçersiz ya da uygulanamaz olduğu anlaşılan hükmün etkisini mümkün olduğu kadar karşılayan yükümlülüklere uyacaklardır.
 


Yukardaki renkli işaretlediğim alan sizin kullanma amacınızdır.
 
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#6
Merhaba arkadaşlar,
yeni bulduğum bir siteden bahsedeceğim sizlere. eminim bazılarımız (benim gibi) PayPal'ın Türkiye için kapanmasından sonra bazı sorunlar yaşadı internet alışverişleri için. PayToSellers.com adlı site bu duruma çare gibi duruyor. Basit olarak anlatacak olursam; eBay, Etsy ve benzeri gibi sitelerde satış yaptığınızda ödemenizi almak için genelde PayPal iyi bir yöntemdi. ama şimdi kapandı Türkiye'de. işte bu site para ödemelerinizi almak için aracı oluyor. kendi komisyonunu alıyor tabiki. ama sizde paranızı alıyorsunuz. internetten ürün satanlar vardır. denemelerini tavsiye ederim.
 
 http://paytosellers.com/tr/about/

link referans linki değildir. dilediğiniz gibi kayıt olabilirsiniz.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bedava 3d Model siteleri ORHAN ALKAN 6 2,453 25-11-2017, Saat: 16:04
Son Yorum: EM67RE
Information Satışa Hazırlama Kaplama sorunu craysiswanted 6 280 30-09-2017, Saat: 00:14
Son Yorum: craysiswanted
  TURBOSQUİD cesur 1 615 12-01-2017, Saat: 16:50
Son Yorum: mabelim07
  Turbosquid - 3docean Model Satışı B-A 17 2,140 12-01-2017, Saat: 16:49
Son Yorum: mabelim07
  Turbosquid Model Satımı Specular 5 1,905 12-01-2017, Saat: 16:49
Son Yorum: mabelim07

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.