Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uzmanlık branşı
#1
S.a. arkadaşlar 3d max konusunda teknik olarak yeterliliğim var.Ama gözlem yeteneğim zayıf olduğu için karakter animasyonda başarılı olamadım.Belli yere kadar geldim.bir yerden sonra tıkandım kaldım.bu yüzden bu konuda uzman eğitimci abim başka 3d uzmanlık alanında uzman olmaya yönelmemi tavsiye etti.Resim yeteneğim,gözlem yeteneğim..vs. yeteneğim yetersiz...sadece 3ds max de teknik olarak yeterliliğim var.piyasada ihtiyaç bulunan iyi iş çıkartabilinecek aşağıdaki 3d uzmanlık alanlarından hangi uzmanlık sahalarından birini seçmem uygun olur?

Rig leme
Light(ışıklandırma)
kamera(nesnelerin kamera görünümü)
Render
Montaj(after efekts)

Ayrıca Yukarıda saydığım şartları taşıyan 3d ile ilgili modelleme ve animasyon hariç başka uzmanlık sahası varsa,önerilerinizi de bekliyorum.
Saygılar
Cevapla
#2
Aleyküm Selam.Bahsettiklerini denemeni öneririm sana.Hhangisini seveceksen onu yap derim sana.
Cevapla
#3
Merhabalar. Ben sadece sizin dediğinizden yola çıkarak birşeyler söyleyeyim : Bence öncelikle gözlem yeteeğim vs. yok demeyin daha çok gözlem yaparak onu geliştirebilirsiniz klasik laftır "kimse anasının karnından böyle doğmadı" derler. Bence biraz daha fazla sitemizdeki paylaşımları inceler yorumları takip derseniz kim nerede neyi yanlış yapmış,doğrusu neymiş öğrenirsiniz şahsen ben her şeyi buna borçluyum diyebilirim. Ama yok illa da istemiyorum, ben gerçekten gözlem yapmayı da sevmiyorum diyorsanız Işıklandırma, Render ve Kamera görünüşünün başlı başlına gözlemden geçtiğini düşünüyorum ben. O yüzden daha çok Montaj'a yönelmenizi öneririm ufak tefek gözlem eksiklerini oradaki efektler güzel oldukça gizleyecektir zaten. İyi çalışmalar.
Cevapla
#4
Sırf teknik olsun dersniz eklemleme (Rigging) dalında da ilerleyebilirsiniz )))
Cevapla
#5
bence sen o abinin dediğine bakma. Bu tip yetenekler anne karnında kazanılmaz. Geliştirmeye çalış kendini. Bende resim derslerinde dağ ve yılandan başka birşey çizemezdim. Bu pratikle olabilecek birşey. 2 yıldır uğraşıyorum çok yol katettiğimi düşünüyorum. Başkalarının lafına bakma bir ajanda tut hedeflerini yaz ve hergün o hedefe doğru ilerlemek için birşey yapmaya çalış. Pes edersen hiçbirşey yapamazsın. Bu yukarıda saydıkların zaten bu işle uğraşan herkesin yaptığı şeyler ben onların bir uzmanlık alanı olduğunu düşünmüyorum. Mutlaka birilerinin en iyi bildiği şeyler sadece bunlardan birisi ama hemen herkesin bunlar hakkında bir fikri pratiği vardır. Sen sakın pes etme derim.. Yetenek pratikle kazanılır.
3dcapsule.tv / hhgemalmaz.cgarena.com / facebook.com/hhgemalmaz
Ankara'da İş Arıyorum.
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.