Merhaba Ziyaretçi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web Sitesi Php Kodu Alanı
#1
Merhaba Sayın Hocalarım,
Ben bir dış cephe firmasın da tasarımcı olarak çalışıyorum 2 ay oldu başlayalı.Mimari tasarım ve proje ile ilgileniiyordum fakat patron şirketin web sitesinin tasarımı ve içeriği ile de benim ilgilenmemi rica etti..
Bir dönem forum sayfaları vs. yönetimin de bulundum mybb,vbulletin vs. biliyorum az çok ancak bu sitelerin panel arayüzleri farklı siteye eklentiler vs koymam için php kodlarını nereye yazıcam mesela temayı nasıl değiştiricem.Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi bu konu da bana...Siteyi şimdiye kadar yöneten tasarımını yapan şirket e gittim dün ancak adam sen yapamazsın php kodu vs yazılması lazım deyip geçti,sonuçta bu işten para kazanıyor o da anlatmamak istememesi nomal ve biliyorum ki bu kodlar falan öyle 1 gün de anlaşılacak bişey değil ancak yapamayacağım bişey de değil nette zaten bir sürü hazır kod var....
Panel arayüzü şu şekilde dünden beri bakınıyorum ama henüz kaydadeğer bir bilgiye ulaşamadım...Bilen arkadaşlardan yardımlarını bekliyrum...
Cevapla
#2
Cihan önce rica ederler sonra sen o işin uzmanısın gibi sorumlu tutarlar size tavsiyem eğer yazı yazma veya başlık atıp resim düzenlemesi yapacaksanız devam edin ama eğer php yi bilmiyorsanız ya kursu için o rica edende kurs parası alıp kursa gidip eğitim alın yada uzak durun .

Çünkü kod dilini bilmeden bir başka birinin yaptıklarını sitene eklersen eğer geminin dümeni sizde değil o kodu yazanda olacaktır ve çok tehlikelidir bu işler

Neden dersenin hostinginizden tutunda mail güvenliğinize kadar risk içerisine girersiniz en masumanesi sitenizin haclenmesidir .

Bence açıkça patronunuzla şunu konuşun ben yazı yazar resim eklerim ama bana kod ile işlem yaptırırsanız sorumluluk sizedir hatta bunu yazılı sözleşmeyle bile imzalayın aksi halde oluşabilecek her türlü aksilik altında başkaları değil siz ezilirsiniz.

Kolay gelsin.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.
Cevapla
#3
Orhan hocam çok teşekkür ederim uyardığınız için, sonuna kadar haklısınız ben riskleri genelde göz ardı eden birisiyim kendi sitem için bu riski göze alırım ama dediğiniz gibi şirket söz konusu olunca baş ağrıtacak sonuçlar çıkabilir.Zaten proje ve tasarım üzerine eksiklerim var ve gün içinde kalan zamanımı bu eksikleri gidermek için kullanıyorum bir de web sitesi tasarım vs. Zaman gitmesin kendi işime odaklanayim ben.Teşekkür ederim beni uyarıp bazı noktalari gormemi sagladiginiz için. .
Cevapla


Konuyu Paylaş: 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.