Merhaba Ziyaretçi!

Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Çevrimiçi Forum Ekibi
At the moment there is no one online

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 34,817
» Son Üye: mimaromer16
» Toplam Konular: 12,428
» Toplam Yorumlar: 121,712

Detaylı İstatistikler

Çevrimiçi:
Toplam: 125 kullanıcı aktif
» 6 Kayıtlı
» 119 Ziyaretçi
Aydın ZENGİNOL, dragons00, etmksck, Hüseyin, İnan Arslan, JuMaN

Son Aktiviteler
DÜNDEN BUGÜNE, BUGÜNDEN N...
Forum: GENEL SOHBET ALANI
Son Yorum: Feridun Teker
2 saat önce
» Yorumlar: 6
» Okunma: 31
Autodesk Fusion 360 Nedir...
Forum: PROGRAM TANITIMLARI
Son Yorum: ORHAN ALKAN
3 saat önce
» Yorumlar: 0
» Okunma: 6
Üçüz Kule Konsepti
Forum: ANiMASYONLAR
Son Yorum: halka
Dün, Saat: 21:42
» Yorumlar: 2
» Okunma: 44
kaptan amerika
Forum: YAPIM AŞAMASINDAKİ 3D ÇALIŞMALARI
Son Yorum: dragons00
Dün, Saat: 19:04
» Yorumlar: 2
» Okunma: 23
Sword of Justice
Forum: YAPIM AŞAMASINDAKİ 3D ÇALIŞMALARI
Son Yorum: dragons00
Dün, Saat: 17:41
» Yorumlar: 3
» Okunma: 70
39.Render Yarışması 1. oz...
Forum: TEBRİK SALONU
Son Yorum: ozan burak güzey
Dün, Saat: 14:21
» Yorumlar: 6
» Okunma: 120
Pontiac Motorsport - Octa...
Forum: TAMAMLANMIŞ 3D ÇALIŞMALARI (ÇALIŞMA PAYLAŞIMLARI)
Son Yorum: Halid Harun
Dün, Saat: 13:31
» Yorumlar: 6
» Okunma: 95
39.Render Yarışması
Forum: YARIŞMA ODASI
Son Yorum: İbrahim Baş
20-10-2016, Saat: 16:51
» Yorumlar: 31
» Okunma: 2,566
Blender Bina Cephe Çalışm...
Forum: YENi BAŞLAYANLARIN 3D ÇALIŞMALARI
Son Yorum: cyriminal
20-10-2016, Saat: 16:50
» Yorumlar: 4
» Okunma: 114
VaryapMeridiaN Office
Forum: TAMAMLANMIŞ 3D ÇALIŞMALARI (ÇALIŞMA PAYLAŞIMLARI)
Son Yorum: hayatim12345
20-10-2016, Saat: 10:42
» Yorumlar: 4
» Okunma: 83

 
  Autodesk Fusion 360 Nedir?
Yazar: ORHAN ALKAN - 3 saat önce - Forum: PROGRAM TANITIMLARI - Yorum Yok


 
 
Tasarım ve mühendislik profesyonellerinin 3D ürün tasarımlarını çok daha kolaylıkla yaratmalarına olanak veren Autodesk Fusion 360, bulut üzerindeki diğer kişilerle işbirliği kurulabilmesini sağlamasıyla öne çıkıyor. Fusion 360’ın arkasındaki bulut teknolojisi herhangi bir mobil cihaz veya web tarayıcısından herhangi bir zamanda, herhangi bir yerden erişim olanağı sunuyor ve önemli verileri tasarım deneyiminin merkezine yerleştiriyor. Ayrıca açık tasarım ortamını destekleyerek tasarımcıların herhangi bir kaynaktan CAD verilerini kolayca birleştirme ve değiştirmelerine olanak sağlıyor.Autodesk Fusion 360 ile neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.
 
Autodesk Tasarım, Yaşam Döngüsü ve Simülasyon Başkan Yardımcısı Robert “Buzz” Kross, Autodesk Fusion 360’ı “Fusion 360’da veri, ürün tasarım sürecinin merkezinde ve bulut tabanlı veriye her zaman, her yerde erişebilmek mümkün. Fusion 360, tasarımcı ve mühendislere bulut tabanlı ilk güçlü, kullanımı kolay ve eksiksiz tasarım çözümünü sunuyor” şeklinde açıklıyor. Fusion 360, Autodesk 360 bulut tabanlı platformunu güçlendiriyor ve Autodesk’in aralarında bulut tabanlı ürün yaşam döngüsü yönetim çözümü olan Autodesk PLM 360 ve bulut üzerinden güvenli bir şekilde sunulan kapsamlı bir simülasyon aracı olan Autodesk Simulation 360’ın da yer aldığı üreticilere yönelik bulut portföyüne katılıyor.
 
Bulut tabanlı 3D endüstriyel ve mekanik tasarım 
Küçük işletme profesyonellerine yönelik kapsamlı bir ürün tasarım aracı olan Fusion 360’ın sahip olduğu özellikler, endüstriyel ve mekanik tasarımın tüm boyutlarını kapsıyor ve veriler ile bulutun sunduğu ortak çalışma ve sosyal gelişim olanaklarına her zaman, her yerde erişmeyi mümkün kılıyor. Fusion 360 büyük ölçekli modelleme, simülasyon, PLM ve sunum gibi ileri özelliklerle de bağlantı kuruyor.
 
Yeni Kuşak Kullanıcı Deneyimi
Fusion 360, kullanıcının rolü ve uzmanlık düzeyine uyum sağlayan sezgisel bir arayüz sayesinde tamamen farklı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Fusion 360, acemi kullanıcılar için öğrenme sürecini hızlandıran bir dahili kılavuz ve tasarım uzmanları için kılavuzu kapatma ve derin işlevselliğe erişme olanağına da sahip. Kullanıcıların uzmanlık düzeyleri ne olursa olsun dakikalar içerisinde tasarım yapmaya ve Fusion 360’ın entegre sosyal işbirliği araçlarından yararlanmaya başlayabilmeleri mümkün.
 
Autodesk Fusion 360 ve verimlilik
New England merkezli bir endüstriyel tasarım ve ürün mühendisliği danışmanlık şirketi olan Redpoint Studios, müşterilerinin yeni ürünlerini piyasaya daha hızlı sunmalarına yardımcı olmak için kısa bir süre önce Autodesk Fusion 360 kullanmaya başladı. Redpoint Studios endüstriyel tasarımcısı Matthew Harris, ürüne ait deneyimlerini “Öğrenme hızı inanılmaz. Bir NURBS modelleyicisinde yıllar değilse bile aylar sürecek karışım ve dönüşüm modellerini sadece günler içerisinde yapmaya başladım. Bu ürün büyük bir potansiyele sahip ve bundan sonra gelecek şeyi görmek için sabırsızlanıyorum” şeklinde ifade ediyor.
 
Piyasada Bulunurluk
Fusion 360’ın süre bazlı abonelik yöntemiyle kullanılabilecek olması her boyuttan işletme için uygun fiyatlı olmasını sağlıyor. Aylık abonelik sayesinde kalıcı yazılım lisanslarını satın almak için yapılan peşin harcama ve yıllık yazılım güncelleme ve sürüm yükseltme masrafları ortadan kalkıyor. Ürün tasarım araçlarını değişen proje ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlayabilecek bir esneklik arayışındaki profesyoneller ve küçük işletmeler için ideal bir ürün olan Autodesk Fusion 360’ın genel kullanıma gelecek yıl sunulması bekleniyor.
 
Daha fazla bilgi ve Fusion 360’ı deneme fırsatı içinwww.autodesk.com/fusion360 adresini ziyaret edebilirsiniz

Bu konuyu yazdır

  DÜNDEN BUGÜNE, BUGÜNDEN NEREYE?...
Yazar: İnan Arslan - 5 saat önce - Forum: GENEL SOHBET ALANI - Yorumlar (6)

 
Herkese selamlar arkadaşlar…

Beni tanıyanlar tanıyor. Tanımayanlar için söyleyeyim;

2007-2014 yılları arasında www.3dimparatorlugu.com sitesinin hem sahibiydim hem de yöneticiliğini yaptım aktif olarak. CG STUDYO’nun yöneticisi olan değerli insan Sinan Soylu ile de 3D İMPARATORLUĞU’nda tanışmıştık zaten.

Ben, işlerimin aşırı yoğunluğundan dolayı, kendi sitemi 2014 yılında kapattım. Hem de içim kan ağlayarak ve duygularım parçalanarak. Çünkü bir süre sonra siteniz, sizin çocuğunuz gibi oluyor. Sadece bununla da kalsa iyi. Benim gibi siteyi çocuğu gibi gören en az 500 aktif üye ve onun dışında 35.000 tane de pasif üye daha vardı sitede. 40.000 kişilik dev bir bilgi topluluğuyduk 3D aşıkları için.

Sene oldu 2016…

Yıllardır 3D çalışması yapmadım. Aslında ara ara zaman da buldum ama o kadar uzaklaşmışım ki, bir türlü ilham gelmedi ve çalışma yapamadım. Bu beni o kadar üzüyor ki… Bir zamanlar günlerimi, haftlarımı ve hatta aylarımı alan modelleme-kaplama-render üçlüsünü o kadar özledim ki…

Ne modellerle ne renderlarla uğraştık….peh….

Bunlar bir tarafa, 2016 senesindeyiz artık. Teknoloji almış başını gitmiş. Wasup, Instagram, Facebook vs. bir sürü sosyal iletişim aracı çıktı ve yenileri de çıkmaya devam ediyor. İlk başta güzel geliyor insana ama zaman geçtikçe görüyorsunuz ki bu teknoloji sizin için fiziksel olarak mesafeleri kısaltsa da sosyal ve hissel olarak mesafeleri arttırıyor. Teknoloji abarttıkça insanların birbiriyle olan sosyal bağları zayıflıyor ve hatta bazılarında bu bağlar kopma noktasına geliyor…

3D İMPARATORLUĞU’nun online olduğu 2007-2014 yılları arasında aktiflik tavan yapmıştı. Öyle ki; ben artık yazılan mesajlara ve konulara yetişemiyordum. Site öyle bir hale gelmişti ki; artık ben bazen günlerce siteye giremesem bile site kendini götürüyordu üyelerin aktifliği sayesinde. Benim için hayatımdaki en mutlu zamanlardan biriydi o zamanlar. Deli gibi 3D çalışmaları yapıyorduk ve forumda paylaşıp birbirimize yol gösteriyorduk yaptığımız eleştiri ve yorumlarla. Ben ve birçok kişi 3D modelleme, kaplama, render vs… üzerinde dersleri hazırlayıp forumda paylaşıyordu. Derslerimize gelen güzel yorumlar ise akşam heyecandan ve mutluluktan yatamamamıza sebep oluyordu.

Tabii böyle bir ortamda kavga eksik olur mu? Olmaz elbette. Günler, haftalar süren kavgalar ve banlamalar bile güzelmiş şimdi düşününce. Olumlu da olsa olumsuz da olsa her diyalog ve durum, bize insan olduğumuzu ve sosyalleştiğimizi hissettiriyormuş.

Maalesef insan bazı şeyleri, üzerinden zaman geçince anlıyor…

Şimdi bakıyorum 3D ile ilgili forumlara ve üzülüyorum. Aktiflik azalmış, insanların yaptığı paylaşımlar azalmış… Eski bir 3D forum sitesi sahibi olarak, böyle büyük bir forumu kurmanın ve sürdürmenin ne kadar devasa bir emek işi olduğunu en iyi bilen kişilerden birisi olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim.

CG STUDYO, alanında şu anda Türkiye’de en iyi ve 1 numaralı sitedir. Ben ne kadar yıllardır 3D işinden uzak olsam da CG STUDYO’ya ara ara bakıp 3D den tamamen kopmamı engellemeye çalıştım. CG STUDYO’da online olunca kendimi iyi hissediyorum çünkü bu sitedeki bir çok kişiyle ortak renderlar aldık, modellemeler yaptık ve binlerce paylaşımda bulunduk… Böyle bir ortam ne sosyal medyada var ne de başka herhangi bir sanal ortamda.

Hal böyle olunca, CG STUDYO gibi dev bir bilgi ve sosyalleşme hazinesini kesinlikle paylaşım ve çalışma bombardımanına tutmamız gerekiyor bence.

Benim gibi üzerine ölü toprağı düşmüş 3D ciler ve CG sanatçıları varsa size sesleniyorum;

Artık bu rehavetten kurtulup kendimizi tekrar 3D nin büyülü dünyasının içine bırakmalıyız.
Sosyal medya hesapları sizleri köleleştiriyor ve bağımlı yapıyor. Bu forumdaki samimiyet ve bilgi hazinesini hiçbir yerde bulamazsınız.

Kusura bakmayın, çok uzun yazdım ama çok dolmuşum.
Haydi, elinizden o telefonları bırakın ve tıpkı eski günlerdeki gibi oturun laptopların başına, masaüstündeki 3ds max logosunu çift tıklayın ve her şeye yeniden başlayalım.

Ben, kendi adıma, deneyeceğim. Sonuna kadar irademi zorlayacağım. Başaramasam da ‘EN AZINDAN DENEDİM’ diyebilmem lazım.
 
HEP BİRLİKTE, EN İYİSİNE….
 

Bu konuyu yazdır

  kaptan amerika
Yazar: dragons00 - Dün, Saat: 17:45 - Forum: YAPIM AŞAMASINDAKİ 3D ÇALIŞMALARI - Yorumlar (2)

merhaba  zbrush ta modellediğim key shot material atadığım ve render aldığım  bir çalışmadır.

Bu konuyu yazdır

Video Üçüz Kule Konsepti
Yazar: halka - Dün, Saat: 02:47 - Forum: ANiMASYONLAR - Yorumlar (2)

Yine uygulanabilirlik kaygısı gütmediğim tamamen serbest tasarım çalışması.
Havuzlu villa kurgu anlamında sıkıcı olmuştu, bunda daha kısa ve öz tutmaya çalıştım
iyi seyirler.
Bu konuyu yazdır

  Pontiac Motorsport - Octane Render
Yazar: Halid Harun - 20-10-2016, Saat: 15:28 - Forum: TAMAMLANMIŞ 3D ÇALIŞMALARI (ÇALIŞMA PAYLAŞIMLARI) - Yorumlar (6)

Pontiac Motorsport - Octane Render 
Hazır Model kısmen modifiye var.
3X 980ti
Octane Render 5000 Sample
12 Dakika

Bu konuyu yazdır

  Render problemi acillll
Yazar: genıus - 20-10-2016, Saat: 00:10 - Forum: ANiMASYONLAR - Yorumlar (2)

Arkadaşlar animasyon için video alıyorum videoyu alırken output size de hdtv (video) seçtikten sonra width 1920 height 1080 seçiyorum ama videoyu width 720 height 480 olarak kaydediyor çözemedim bir türlü lütfen yardım edin.... 

Bu konuyu yazdır

  Sword of Justice
Yazar: Aydın ZENGİNOL - 19-10-2016, Saat: 00:23 - Forum: YAPIM AŞAMASINDAKİ 3D ÇALIŞMALARI - Yorumlar (3)

Referans bi resimden esinlenip modellemeye başlamıştım 6-7 ay önce. Modelleme yüzde 90 bitmiş ama böyle kalmıştı. Kaplamalar ve materialler hazır değildi. Bu akşam uzun zaman sonra açtım 3dsmaxı biraz uğraşayım dedim. Keyshotta hızlı bi render aldım. Daha üzerine kazınmış runelar ve işlemeler yapmayı düşünüyorum. Burda modeli paylaşmak istedim ilerledikçe burda paylaşmaya devam ederim.Bu konuyu yazdır

  Genç odası
Yazar: halleluiah00 - 18-10-2016, Saat: 14:36 - Forum: TAMAMLANMIŞ 3D ÇALIŞMALARI (ÇALIŞMA PAYLAŞIMLARI) - Yorumlar (4)

Merhabalar. Can sıkıntısından yapmış olduğum son çalışmam.
3D max / Vray / Ps kullanılmıştır.
Render süresi ilk karede 30 dk ikinci karede 70 dk sürmüştür.
Umarım beğenirsiniz.


Bu konuyu yazdır

  VaryapMeridiaN Office
Yazar: hayatim12345 - 18-10-2016, Saat: 13:56 - Forum: TAMAMLANMIŞ 3D ÇALIŞMALARI (ÇALIŞMA PAYLAŞIMLARI) - Yorumlar (4)

3Ds Max  , VRay
Süre : Ortalama 45 dk
Ticari Bir Çalışma
Bu konuyu yazdır

Video 360 Stereo VR - Alien Queen
Yazar: Shaban Interactive - 18-10-2016, Saat: 11:51 - Forum: TAMAMLANMIŞ 3D ÇALIŞMALARI (ÇALIŞMA PAYLAŞIMLARI) - Yorumlar (5)

Merhaba arkadaslar, cok uzun bir aradan sonra keskin bir donus yapiyorum. Uzun zamandir muhendislikle ilgili yazilim alaninda ugrastim ve tasarim alanindan biraz uzak kaldim fakat tasarim oyle birsey ki bir defa basladiniz mi birakmaniz mumkun olmuyor. Bu bir hobi ve isten de ote birsey, bana gore tamamen bir yasam tarzi. Konuyu fazla uzatmadan ilk 360 STEREO VR denemem olan ve yeni bitirdigim Video animasyonumu sizlerle paylasmak istiyorum.

Program: Cinema 4D R17
Render Motoru: Cinema 4D Physical Render
Render Suresi: 28 saat (Model ve kaplama detaylari dramatik olarak dusuruldu ve GI, AO, REFLECTIONS, GLOW tamamen kapatildi.)
Render Detaylari: 4K 360 Stereo render icin FULL ayarlar acik kare basina 3 saat zaman gerekiyordu, tum ayarlari kapatarak deneme almak zorunda kaldim.
Sahne: Prometheus filmindeki Space Engineer sahnesidir.
Teknik: Bu sahnede 360 derecelik Stereo lens rig sistemi olusturulmus ve kullanilmistir.


Not: Arkadaslar, dileyen Videoyu 360 mono olarak youtubedan izleyebilir, Eger Google Cardboard veya Samsung Gear VR gozlugu olan varsa lutfen geri bildirim yapin...

Final Render Resim:


Wireframe: Video:


Bu konuyu yazdır

© Powered By MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.